GündemManşet

Sarıyer’de ekmeğe REKOR zam… Diğer ilçelerde 75 kuruştan satılan ekmek Sarıyer’de 1 lira 25 kuruş oldu

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

ayrac

İstanbul’da ekmek fiyatının en pahalı olduğu Sarıyer’de, ekmeğe yüzde 25’lik yeni bir zam daha yapıldı. 1 liralık ekmek 1.25 kuruş oldu. Fırıncılar Odası’nın Sarıyer’e özel aldığı rekor zam kararı büyük tepkiye neden oldu. Vatandaşlar isyanda! Belediye, fırıncıları zamdan vazgeçirmeye çalışıyor!

ayrac

Sarıyer’de büyük tepki çeken zam… İstanbul’da ortalama ekmek fiyatları 75 kuruş iken Sarıyer’de 1 liraya satılan ekmeğe bir kez daha zam geldi. Sarıyer Fırıncılar Odası’nın aldırttığı zam kararına göre ekmek bundan böyle 1 lira 25 kuruştan satılacak. Zaten diğer ilçelere göre en yüksek fiyattan satılan ekmek, yüzde 25’lik yeni zamla kendi rekorunu kırdı. Sadece Sarıyer’e özel olarak alınan yeni zam büyük tepkiye neden olurken, zamma gerekçe olarak Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe genelindeki halk ekmek satışları ve artan maliyetler olarak gösterildi.

AYHAN YILMAZ; “SARIYER’İN EKMEĞİYLE OYNAMAYIN”

pinar-mahallesi-muhtari-ayhan

Sarıyer’deki ekmek zammına karşı sosyal medya üzerinden kampanya başlatan Pınar Mahallesi Muhtarı Ayhan Yılmaz, gazetemize yaptığı açıklamada; “Zaten Sarıyer halkı ekmeği en yüksek fiyattan alıyordu. Bu yeni zamla fiyat farkı daha da arttı. Bu kadar büyük fiyat farkını kabul etmek mümkün değil. Yanı başımızdaki ilçelerde ekmek neredeyse yarı yarıya daha ucuz. Bu haksızlığa herkesin tepki göstermesi gerekir” diye konuştu.

BELEDİYE, FİYATLARIN İNDİRİLMESİ İÇİN DEVREDE

Öte yandan Sarıyer’de ekmeğe yapılan rekor zam büyük tepkiye neden olurken, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in zammın geri çekilmesi için fırıncılar nezdinde girişimlerde bulunacağı öğrenildi. Fırıncıların yaptığı zamma hukuken hiçbir müdahale yetkisi ve hakkı bulunmayan Sarıyer Belediyesi’nin, Sarıyer’deki vatandaşların diğer ilçelerde olduğu gibi aynı fiyattan (75 kuruş) ekmek yiyebilmesi için harekete geçtiği öğrenildi.

Bu arada ekmeğe yapılan keyfi zammın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sarıyer’deki Halk Ekmek Büfeleri’ni arttırmasıyla kırılabileceği belirtiliyor. Bu yüzden Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a ve AKP’li Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerine büyük sorumluluk düşüyor.

Daha fazla göster

7 yorumlar

  1. Haberi yapan tek yerel basın sizsiniz. Canı gönülden tebrik ederim, yayınlarınızı yakından takip ediyorum..

  2. BUGÜNE KADAR SON BİR AY İÇİNDE HERŞEYE ZAM GELDİ.ENFLASYON RAKAMLARI PALAVRA.BU HALK EKMEĞE ZAM GELMEDEN HAYAT PAHALILIĞINDAN BAHSETMEZLER DERDİM.eKMEĞEDE ZAM GELDİ.ÜLKEYİ İDARE EDENLERE BAŞARILAR DİLEYİN.AKEPE liler.BU DAHA BAŞLANGIÇ ZAMLARA DEVAM DİYORLAR.

    1. belediye ucuz ekmek satmak isteyen bakkallara baskı yapmasın rekabet olur ve sarıyerlı ucuz ekmek yer 75 krş deyil 45 krşa kadar ekmek var çevrede bu zam sadece sarıyerde var . akp yisuçlayan arkadaş akp b..şehi 50 krş asatıyor fahi fiyata ekmek sadece ve sadece C.H.P. LİSARIYERDE HALKÇI SINIZ YA…….

  3. Evet zam gelmiş bugün öğrendik bizde sarıyerliler olarak ekmeği 75 kuruştan almak isteriz diğer ilçeler de olduğu gibi . haberi yapan tek yerel basın oldugunuz için de teşekkürler …

  4. ekmek e bu kadar tepki niye enson ekmek 05 06 2008 yılında 1 tl oldu ogunden bugüne şöyle beynimizi bır jimlastık yaptırak bir litre mazot 2.86 tl krş idi bir çuval un 38 tl idi bugun bir litre mazot 4.75 tl krş bir çuval un 62 tl fiatlar ortada ekmek maliyetleri yüzde elli artti yeni biz burayakadar dayanabildik soracaklar tabıyki vatandaş diğer ilçelerde ekmek neden ucuz giditsinler sorsunlar ordaki fırınlara ekmek sizde ucuz araştırsınlar o bölgelerde rekabetten dolayı ekmek fırınları borç batak içersinde buyuzden bırde atıl kapasite fırın efllosyon merdiven altı fırınlar eksik ekmek gr lar hijyensiz ekmek uretimleri yabancı uyruklu elemen çaliştırın fırınlar daha yazamadıgım bırcok şeyler bunları ıncelesinler değerli Sarıyer vatandaşları hepinizden özür diliyerek dayanacak gucumuz kalmadı için zam yapılmışır ve tam beşbuçuk yıl oldu ekmek zam yapılmayalı .

    1. Sayın Sarıoğlu, 2008’de istanbulun diğer semtlerinde ekmek kaç liraydı? İstanrbul’un en pahalı ekmeğini 2008 den beri 1 tl ye yediriyorsunuz bu millete o zaman kazıklıyormuydunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler