GündemManşet

Sarıyer’de garip olay! Kapı kapı dolaşıp evin erkeklerini vaaza davet eden cübbeli kişiler paniğe neden oldu!

ayrac

Sarıyer sırtlarında kurulduğu belirtilen bir dergahtan, ilçe geneline dağılan cübbeli sarıklı bazı kişilerin “Akşam vaaz vereceğiz” diyerek ev ev dolaşıp cemaat toplamaya çalıştıkları iddia edildi. Bir vatandaşın şikayeti üzerine, polis söz konusu kişileri yakalamak için çalışma başlattı…

ayrac

CÜBBELİ KİŞİLER EV EV DOLAŞIP VAAZA DAVET EDİYOR

Sarıyer’de dikkat çekici ve kaygı verici gelişmeler yaşanıyor. İddiaya göre Sarıyer sırtlarında kurulan bir dergahtan dağılan cübbeli ve sarıklı bazı kişiler, ilçe genelinde ev ev dolaşarak cemaat toplamaya başladı. “Akşam vaaz vereceğiz” diyerek kapı kapı dolaşan ve evdeki erkekleri vaaza davet eden kişilerin kimler olduğu henüz tespit edilemedi. Evlerine gittikleri vatandaşlarla zaman zaman tartıştığı belirtilen bu kişilerin hırsız olabileceği ihtimali üzerinde de duruluyor.

Gittikleri yerlerde önce evde erkek olup olmadıklarını soran ve varsa evin erkeklerini akşam verecekleri vaazlara davet eden bu kişilerin bulunması için çalışma başlatıldı. Sarıyerli bir vatandaş, evine gelerek kendisiyle de kavga eden bu kişilerden karakola gidip şikayetçi oldu. Polisler şimdi hırsız da olabilecekleri şüphesiyle söz konusu kişilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler