GündemManşet

Sarıyer’de mutlu son! Parti Meclisi’ne tek isim olarak getirilen Şükrü Genç, adaylığı muhalefet görmeden kaptı!

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

CHP’nin dünkü MYK ve Parti Meclisi toplantısında adaylığı kesinleşen Şükrü Genç’e her kesimden destek yağmaya başladı. Öte yandan ismi Sarıyer’den tek başına Parti Meclisi’ne getirilen Şükrü Genç’in, üst yönetimden hiçbir karşıt görüş olmadan tam destekle adaylığı kaptığı ortaya çıktı.

sukru-genc-baskanlik-binasi-aciklama (19)

Pek çok ilçede adaylar konusunda tartışma yaşanırken, CHP üst yönetiminin Sarıyer konusunda hiçbir fikir ayrılığına düşmeden tek isim olarak Parti Meclisi’ne sunulan Şükrü Genç’e hep birlikte “evet” dedikleri ortaya çıktı. Dün gece geç saatlerde Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’yu arayan CHP PM üyesi bir isim, “Sarıyer’de bir sorun çıkmadı, Şükrü Bey’in adaylığı kabul edildi. Kartal ve bazı ilçelerde sıkıntı yaşıyoruz. Toplantılarımız halen devam ediyor. Sarıyer’e hayırlı olsun” diye konuştu.

TEBRİK VE DESTEK MESAJLARI DEVAM EDİYOR

Dünden itibaren büyük bir coşkunun yaşandığı Büyükdere’deki başkanlık binasında, yüzlerce kişiyle buluşan Başkan Şükrü Genç, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak herkesi Sarıyer ve Türkiye için ortak mücadeleye davet etti. Şükrü Genç’in verdiği ılımlı mesajlar kısa sürede karşılığını bulmaya ve pek çok farklı kesimden destek mesajları ve telefonları gelmeye başladı. CHP ve Sarıyer’de dünden itibaren büyük bir coşku yaşanırken, Şükrü Genç’in adaylığının nasıl kesinleştiği konusunda da önemli detaylar ortaya çıkmaya başladı.

KARALAMA PROPAGANDALARI İŞE YARAMADI

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in, İstanbul’da adeta isimleri kendi ilçelerinde kemikleşmiş başkanlarından bile değiştiği adaylık sürecinde, bir kez daha aday olmayı garantilemesinin en büyük nedeni sokağın nabzı oldu. Sarıyer’de bugüne kadar yapılan pek çok değişik anketten her seferinde açık ara önce çıkmayı başaran Şükrü Genç, Genel Merkez tarafından başarılı belediye başkanları arasına alındı.

AK Parti’nin Sarıyer’de yaptırdığı anketlerden bile önde çıkmayı başaran Genç’in, Sarıyer’de sokağın en sevdiği başkan olarak sivrilmesine genel merkez kayıtsız kalmadı. Sarıyer’de yapılan çok sayıda belediye hizmetini de dikkatte alan parti yönetimi, Sarıyer’deki bu rüzgarın kesilmemesi gerektiğini konusunda ortak akılla hareket etti.

YALAN HABER SERVİS EDENLER ÇİZİLDİ

AKP medyası tarafından kasıtlı olarak yapılan karalama haberler ve parti içindeki değişik muhaliflere rağmen CHP Yönetim Kurulu Üyeleri ve Parti Meclisi Sarıyer’deki bu beklentiyi görmezden gelmedi. Sarıyer’den değişik kesimlerden gelen destek mesajlarını da dikkate alan genel merkez, Şükrü Genç dışındaki bir isimle Sarıyer’in riske girebileceğini düşünerek son kararını verdi. Adaylık sürecinde bazı aday adaylarının Şükrü Genç’i yıpratmak için olmadık muhalefet sergilemeleri ve AKP medyasına yalan yanlış haberler servis ederek partiyi zor duruma düşürmeye çalışmaları da onların aleyhine işledi. Sarıyer’deki 3 aday adayının, CHP’yi zor durumda bırakmak ve Şükrü Genç aleyhine kasıtlı olarak yalan yanlış haberler yaptırarak seçim sürecinde kara propaganda yaptıkları gerekçesiyle isimlerinin daha ilk baştan çizildiği ve adaylık yarışında değerlendirmeye bile alınmadıkları öğrenildi.

İŞTE CHP’NİN İLÇE ADAYLARI

ADALAR  – Atilla Aytaç

ATAŞEHİR  – Battal İlgezdi

ARNAVUTKÖY – Ruhi Tuncel

AVCILAR  –   Doktor Handan Toprak

BAĞCILAR  –  Muhammet Çakmak

BAHÇELİEVLER  – Saffet Bulut

BAKIRKÖY  – Bülent Kerimoğlu

BAŞAKŞEHİR  – Özgür Karabat

BAYRAMPAŞA  – Bahri Sipahi

BEŞİKTAŞ  – Murat Haznedar

BEYLİKDÜZÜ  – Ekrem İmamoğlu

BEYOĞLU  – Aylin Kotil

BÜYÜKÇEKMECE – Hasan Akgün

BEYKOZ – Hızır Yılmaz

ÇATALCA – Cem Kara

ÇEKMEKÖY – ?

ESENLER  – ?

ESENYURT – Gürbüz Çapan

EYÜP – Ferzan Özer

FATİH – Sabri Erbakan

GAZİOSMANPAŞA – Selahattin Meriç

GÜNGÖREN – Ahmet Güzel

KADIKÖY  –

KAĞITHANE  – Serdar Kurşun

KARTAL – Altınok Öz

KÜÇÜKÇEKMECE – Gökhan Gümüşdağ

MALTEPE – Ali Kılıç

PENDİK – Tuncer Özyavuz

SANCAKTEPE – Özgen Nama

SARIYER – Şükrü Genç

SİLİVRİ – Özcan Işıklar

SULTANBEYLİ – Mustafa Çolak

SULTANGAZİ – Ali Acar

ŞİLE – Aras Aslan

ŞİŞLİ – Hayri İnönü

TUZLA – Cemil Ekşi

ÜSKÜDAR – İhsan Özkes

ÜMRANİYE  – Sacit Eyüpoğlu

ZEYTİNBURNU – Mustafa Fazlıoğlu

 

Daha fazla göster

2 yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler