GündemManşet

Sarıyer’deki 504 hayali daire rezaletini ortaya çıkaran İlçe Seçim Kurulu ve Numarataj Birimi hedefe konuldu!

ayrac

Sen misin sahtekarlığı ortaya çıkaran! Yandaşlar, AKP’nin Sarıyer’deki hayali seçmen oyununu ve hayali 504 daire planını bozan kurumları hedef almaya başladı…

ayrac

AK Parti ve partiye yakın yandaş gazeteler; “Sarıyer’deki hayali seçmen” rezaletini ortaya çıkaran İlçe Seçim Kurulu ve Sarıyer Belediyesi Numarataj Birimi’ni hedefine koydu. Tek tuşla gece yarısı Darüşşafaka’ya 504 hayali daireyi konduran ve pek çok işyerine hayali seçmen kaydı yaptırmak isteyen AKP’lilere suçüstü yapan kurumlara, şimdilerde siyasi linç girişimi başlatıldı. Öte yandan Sarıyer’deki rezaletin ortaya çıkmasından dolayı büyük rahatsızlık yaşayan AK Parti Genel Merkezi’nin, seçim üzeri patlayan bu ayıbın partiye daha fazla zarar vermemesi için devreye girdiği öğrenildi.

SKANDALI ORTAYA ÇIKARAN KURUMLAR HEDEF OLDU

Sarıyer’deki bazı yandaş yerel gazetelerin süreci sulandırmaya çalıştıkları ve rezaleti ortaya çıkaran Sarıyer İlçe Seçim Kurulu ile Sarıyer Belediyesi Numarataj Birimi’ni birkaç gündür hedefe koydukları görüldü. Yaptıkları titiz çalışmalar sayesinde, Sarıyer’e taşınması planlanan binlerce hayali seçmeni ortaya çıkaran bu iki kurumu hedef alan yandaşlar, bir yandan da savcılığa yansıyan bu olaydan kurtulmanın telaşına düştüler. Öte yandan devletin resmi ajansı Anadolu Ajansı‘nın (AA) bile bu süreçte devreye sokulduğu ve Sarıyer’deki hayali seçmen rezaletinin örtbas edilmesi için abonelere servis edilen bir haberle kamuoyu oluşturulmak istendiği iddia edildi.

İLÇE SEÇİM KURULU SAVCILIĞA BAŞVURDU

Öte yandan AKP’nin Sarıyer’deki hayali seçmen rezaletini ortaya çıkaran ve görevlerini en zor şartlarda sürdürmeye çalışan İlçe Seçim Kurulu’nun yalan haberlerle yıpratılmak istenmesi savcılığı harekete geçirdi. Geçtiğimiz günlerde AKP’nin yaptığı itiraz üzerine CHP’nin Sarıyer’de seçime girmemesi yönünde karar alan İlçe Seçim Kurulu, hayali seçmen rezaletinden sonra bu kez AKP’lilerin hedefi haline geldi. İşte son günlerde çıkan yalan haberler üzerine İlçe Seçim Kurulu, kendilerini hedef alan ve kasıtlı haberler yapan yandaş bir yerel gazeteyi savcılığa verdi. Savcılığa yapılan suç duyurusunda sözde gazetenin, seçim güvenliğini tehlikeye sokacak tarzda yalan ve kasıtlı haberler yaptıkları iddia edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir