GündemManşet

Sarıyer’deki ekmek zammı krizi büyüyor! Ekmeğin 1.25 liraya satılmaya başlanması, YARIN dev bir eylemle protesto edilecek!

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

ayrac

Sarıyer’de zaten 1 lira ile İstanbul’un en pahalı ekmeğini yiyen vatandaşlar, geçtiğimiz günlerde yapılan yeni bir zamla adeta şok olmuştu. Sarıyer Fırıncılar Odası’nın yaptığı yüzde 25’lik yeni zamla ekmek fiyatları 1 lira 25 kuruşa çıkarılmıştı. İstanbul’un pek çok ilçesinde ekmek fiyatları ortalama 75 kuruş civarında iken Sarıyer’e yapılan özel zam, büyük tepkiye neden oldu.

BELEDİYE VE MUHTARLAR DA FIRINCILARI İKNA EDEMEDİ

ekmek111

Ekmeğe yapılan zammı durdurmak için harekete geçen Sarıyer Belediyesi ve muhtarlar; Cumhuriyet Mahallesi’nde Sarıyer Fırıncılar Odası yetkilileriyle yaptıkları toplantıdan eli boş dönmüşlerdi. Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ayber ve Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak ile çok sayıda muhtar; fırıncıları zammı geri almaları konusunda ikna etmeye çalışmışlardı. Ancak fırıncılar, yapılan yoğun görüşmelere rağmen bir türlü zammı geri çekmeye ikna edilemedi. Sarıyer Belediyesi, ekmek zammına resmi ve hukuki olarak müdahale hakkı bulunmadığı için fırıncılar zam kararından bir türlü geri adım a tmamışlardı. Fırıncılar ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek’in hatalı uygulamaları yüzünden Sarıyer’deki bu zammı yapmak zorunda kaldıklarını savundular.

VATANDAŞLAR EKMEK ZAMMINI PROTESTO EDECEKLER

ekmek1 (2)

Ekmeğe yapılan zamma en çok tepkiler Pınar Mahallesi’nden geldi. Pınar Mahalle Muhtarı Ayhan Yılmaz ve mahalledeki sivil toplum kuruluşları ekmek zammını protesto etmek için kampanya başlattı. Her gün diğer ilçelerden çok sayıda ekmek getiren Pınarlılar, mahallede ucuza ekmek dağıtmaya başladı.

VATANDAŞLAR, İDO İSKELESİ ÖNÜNDE YARIN EYLEM YAPACAK 

Bu arada yarın 23 Şubat Pazar günü saat 12.30’da Sarıyer Merkez’deki İDO İSKELESİ önünde vatandaşlar, ekmek zammını protesto etmek için dev bir eylem yapacak. Sarıyer’in pek çok mahallesine asılan afişlerle vatandaşlar yarınki eyleme çağırılıyor…

ekmek1 (1)

ekmek1212foto-yazi-ekem-eyüp copy

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler