GündemManşet

Sarıyer’deki hayali seçmen suçuna ortak olan İŞYERLERİ kimlerin? Bu kişiler Sarıyer’deki AKP’li hangi isimlerle akraba?

ayrac

AK Parti’nin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi eliyle Sarıyer’e tek tuşla bir gecede 504 hayali daire kondurduğu ve ilçe genelinde pek çok iş yerine de hayali seçmenler yazdırılmaya kalkıştığı ortaya çıkmıştı. Türkiye günlerdir bu rezaleti konuşurken AK Parti cephesinden de gündem saptırmayı amaçlayan bir birinden tutarsız açıklamalar gelmeye başladı.

ayrac

AK Parti’de 504 hayali konut ve hayali seçmen paniği büyüyor. AKP’nin suç üstü yakalanması üzerine, paniğe kapılan siyasi çevrelere ve bazı yandaş gazeteler, konuyu hafife indirgeyerek olayı sadece CHP ile AKP arasında sıradan bir siyasi polemikmiş gibi göstermeye yelteniyor.  Oysa AKP’nin suçüstü yakalandığı hayali seçmen operasyonunun her aşaması bu suçun sistemli bir şekilde işlendiğini ve atılan her adımın önceden planlandığını gözler önüne seriyor. Dolayısıyla bu suç, CHP’yi ilgilendirdiği kadar Sarıyer’deki tüm siyasi partileri ve yüz binlerce seçmeni de doğrudan ilgilendiriyor. Öyle ki Türk demokrasisine bile müdahale olarak yorumlanıyor.

YANDAŞLAR KONU SAPTIRMA DERDİNDE

Öte yandan Sarıyer’de AKP’nin düştüğü zor durum nedeniyle, partililer tarafından finanse ettiği bilinen bazı gazetelerin büyük bir telaşa kapıldıkları ve yalan haberler yazarak konuyu sulandırmaya çalıştıkları görüldü. Ayazağa’daki Kuran Kursları’ndaki hayali seçmen sayılarını saptırmak isteyen yandaşların, Sarıyer’de hayali adres gösterilen diğer iş yerleri ve özellikle de yemek fabrikalarından bahsetmemeleri tam bir çaresizlik olarak yorumlanıyor. Çünkü işin bamteli tam da burası…

Şimdi AKP çevrelerine bu konuyla ilgili birkaç soru soralım ve tatmin edici cevap gelmezse yanıtlarını biz verelim;

ayrac

* AK Parti’nin Sarıyer’de hayali seçmen yazdırmak istedikleri iş yerlerinin sahipleri KİMLER?

ayrac

* Bu işyerlerinin özellikle yemek fabrikalarının sahipleri, AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı ve AKP’nin meclis üyesi listesindeki kişilerle nasıl bir AKRABALIK ve ticari bağlara sahipler?

ayrac

* Bu iş yerleri nasıl ve kimler tarafından özenle seçildi, hileli hayali seçmen rezaleti nasıl planladı?

ayrac

* Hayali seçmen suçuna ortak olan bu iş yerlerinde kalıyormuş gibi gösterilmek istenen işçileri kimler nasıl Sarıyer’e getirdi?

ayrac

* Yemek fabrikası denetimiyle ortaya çıkan rezaletten sonra neler yaşandı, Nüfus Müdürlüğü’ne kimlere delilleri karartması için baskı yapıldı? Yapılan işlemler ve çok sayıda evrak nasıl apar topar geri çekildi, pek çoğu nasıl hemen imha edildi?

ayrac

Bu soruları uzatmamız mümkün, ancak konunun dağılmaması için şimdilik detaylara girmiyoruz. Şimdi bu sorulara hangi cevabın verileceğini merak ediyoruz…

 

Bu arada İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın başlattığı Sarıyer’deki hayali seçmen rezaleti konusundaki soruşturmada, yeni ortaya çıkan kimi belgelerin AK Parti İlçe yöneticilerini de oldukça zora sokacağa belirtiliyor…

Gelişmeleri aktarmaya ve gerçekleri belgeleriyle ADRES ADRES ortaya çıkarmaya devam edeceğiz…

ayrac

SARIYER GAZETESİ’NİN NOTU: AKP İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in, gazetemizin ortaya çıkardığı rezalet sonrası yaptığı bizi de hedef alan tutarsız açıklamalara devam etmesi halinde, kendisi hakkında bir kez daha savcılığa suç duyurusunda bulunacağımızı hatırlatıyoruz.. Özdemir hakkında daha önceden yaptığımız “İstinye Koyu’nda yolsuzluk” ve “korsan gazete bastırmak” suçlarından başlatılan soruşturmalar ise halen devam ediyor.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler