GündemManşet

Şükrü Genç; “Sarıyer’deki gücümüzü bilenlerin sandıktan kaçmak istemesi doğaldır. Biz kendimizi halka emanet ettik”

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, AK Parti’nin; “CHP’nin seçimlere girmesini önlemek” amacıyla Yüksek Seçim Kurulu’na tam 2 kez başvurmasına rağmen bu süreçten eli boş dönmesini gazetemize değerlendirdi.

ayrac

Şükrü Genç; “AKP, eğer Sarıyer’i kazanacağına inansaydı, eli boş döneceğini bile bile, günlerce YSK kapısı önünde beklemezdi. 30 Mart’ta sandıktan ne çıkacaklarını iyi bildikleri için, Sarıyer’i seçime girmeden masa başında kazanmanın oyunlarını yaptılar. Ama hukuk, bu oyuna izin vermedi” diye konuştu.

ayrac

SARIYER BELEDIYE BASKANI SUKRU GENC

Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’ya konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç şunları söyledi; “Her ortamda sandıktan ve demokrasiden bahsedenler, Sarıyer’de bizi ısrarla ama inatla sandığa sokmamak için çalıştılar.  Ancak Yüksek Seçim Kurulu, bu süreçte bizim tüm işlemlerimizi zamanında ve yasalara uygun yaptığımızı kesin kez onayladı ve AK Parti’lilere tam bir hukuk dersi verdi. YSK, kesin olarak “CHP seçime girebilir” kararı aldı. YSK’nın bu kararı Sarıyer’i emeğinin hakkıyla sandıkta değil, hazıra konup masa başında kazanmak isteyenlere çok iyi bir cevap olmuştur. Sarıyer halkı bugüne kadar bize karşı oynanan tüm oyunları gördü, bu son olay da bunun devamıdır. CHP, diğer partiler gibi tüm işlemlerini mevzuata uygun olarak gerçekleştirmişken, türlü bahanelerle bizim sandığa gitmemize engel olmaya çalıştılar. Ancak bunu başaramadılar. Hiç kimsenin Sarıyer halkının iradesini mevzuat fırsatçılığı yaparak ipotek altına alması mümkün değildir. Bizim Sarıyer’deki gücümüzü bilenler, son çare olarak sandığı bizden kaçırmaya kalkışmış ve adeta son siyasi çırpınışlarını sergilemişlerdir.”

HALKIMIZ EN GÜZEL CEVABI 30 MART’TA VERECEKTİR!

“Sandıkta mertçe ve dürüstçe yarışalım” diyen Şükrü Genç sözlerini şöyle sürdürdü; “Sandıktan korkanlar ve kaçanlar; ancak halktan korkanlardır. Bizler Sarıyer’in en ücra köşelerine hizmet götürmekle ve oradaki halkımızın gönlünü kazanmakla meşgulken; ne acı ki birileri basit mevzuat oyunlarıyla Sarıyer’i masa başında kazanmanın hesabını yapmışlar. Sarıyer’i kazanmak için önce halkın gönlünü kazanmak, halkın gönlünü kazanmak için de hizmet etmek gerekir. Sarıyer’e hiçbir hizmeti bulunmayanların bu tür basit hesaplardan medet ummak istemeleri doğaldır. Ancak ne Sarıyer halkı ne de bizler bu oyunlara izin vermeyeceğiz, her zaman demokrasiye ve hukuka olan inancımızı korumaya devam edeceğiz. Bizlere yapılan tüm bu saldırılar ve haksız girişimler, 30 Mart’ta sandıkta Sarıyer halkından en güzel cevabı fazlasıyla alacaktır. Gelin, mertçe ve dürüstçe sandıkta yarışalım, kendimizi halkın sağduyusuna emanet edelim. Çünkü en doğru kararı yine Sarıyer halkı verecektir”

SARIYER ÜZERİNDEKİ RANT HESAPLARINI BOZACAĞIZ

30 Mart seçimlerini açık bir oy farkıyla alacaklarını vurgulayan Belediye Başkanı Şükrü Genç; “Bizim Sarıyer’i kazanmamız, kapalı kapılar ardında Sarıyer üzerinde rant hesapları yapanların tüm uykularını kaçıracak, gizli kapaklı her türlü oyunu bozacaktır” diye konuştu.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler