GündemManşet

Şükrü Genç’ten meclis üyelerine hizmet turu! Dev projeleri bizzat yerinde gördüler, çalışmalara hayran kaldılar!

sariyer-belediyesi-hizmet-turu-yol-calismasi (15)

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer’de bugüne kadar yapılan ve halen çalışmaları devam eden pek çok önemli projeyi tanıtmak için hizmet turu düzenledi. CHP meclis üyeleri ve ilçe yöneticilerinin katıldığı hizmet gezisinde önemli mesajlar verildi ve renkli görüntüler yaşandı.

ayrac

29 Mart seçimlerinde rakibi AK Parti adayı Sedat Özsoy’a 25 bin fark atarak seçimleri yeniden kazanan CHP’li Şükrü Genç, ilçe genelinde yaptığı ve çalışmaları halen devam eden projelerini bizzat tanıttı. Kefeliköy’deki Anzer Sofrası’nda kahvaltı ile başlayan hizmet turu ikindi saatlerine kadar devam etti.

ÖNCE KAHVALTI SONRA HİZMET TURU

sariyer-belediyesi-hizmet-turu-yol-calismasi (5)

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in hizmet turuna CHP meclis üyeleri ile CHP Sarıyer İlçe Yöneticileri katıldı. Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu‘nun da katıldığı hizmet turu Maden Mahallesi’ndeki tünel bağlantı yolu çalışmalarının yerinde incelenmesiyle başladı. Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, Fen İşleri tarafından yapılan çalışmaların belediyenin kendi araç ve ekipmanlarıyla yürütüldüğünü ve bu hizmetler için ayrıca bir ihale yapılmadığını böylelikle belediyenin ciddi bir maddi tasarruf sağladığını söyledi.

Baba Kenan Parkı’ndan başlayıp Çayırbaşı Tünele kadar açılacak imarlı yolun yapımını inceleyen ekip daha sonra Zekeriyaköy’deki çalışmaları incelemek için yola çıktı. Yol boyunca Zeybek çalışmalar hakkında detaylı bilgi verdi. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve beraberindekiler ardından Zekeriyaköy Ayazma Sokak ve Cami Arkası Sokak Mevkii’ndeki yol çalışmalarını inceleyip çalışan işçilerden bilgi aldılar.

CEMEVİ’NDE ÇALIŞMALAR TAM GAZ DEVAM EDİYOR

sariyer1 (6)

Hizmet turu kapsamında Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılan Cemevi de ziyaret edildi. Belediye Başkanı Şükrü Genç, Cemevi’nin mimari özellikler hakkında bilgiler verdi. Genç, “Burada ihtiyaç sahipleri her zaman sıcak bir çorba ve yemek yiyebilecek, burasının kapısı herkese açık olacak.Biz vatandaşlarımızın kendi değerlerini ve inançlarını en iyi şekilde yaşayabilmeleri için böyle bir binayı ilçemize kazandırıyoruz. Bu binanın yapılması için destek olan ve bağış yapan herkese minnet borçluyuz. Bu bina barışın ve kardeşliğin güzel bir abidesi olacak” diye konuştu.

AYAZAĞALILAR’DAN GENÇ’E SICAK KARŞILAMA

sariyer-belediyesi-hizmet-turu-yol-calismasi (7)

Cumhuriyet Mahallesi Cemevi inşaatı denetiminden sonra ekip, bu kez Ayazağa’da yapımı devam eden Ayazağa Ek Hizmet Binası’nı ziyaret etti. Belediye Başkanı Genç, binadaki çalışmalar hakkında bilgiler verirken, Ayazağalılar, Belediye Başkanı Şükrü Genç’e yoğun ilgi gösterdi. Başkan Gençle hatıra fotoğrafı çektiren vatandaşlar, yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ettiler. Ayazağa Muhtarı Mustafa Kahraman da Başkan Genç’i karşılayarak bölgedeki çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

VERDİĞİMİZ MÜCADELEYİ UNUTMAYACAĞIZ

sariyer1 (4)

Ekip, daha sonra Ekim ayında açılması planlanan Darüşşafaka’daki Sarıyer Evlendirme Dairesi Binası’na giderek incelemelerde bulundu. Evlendirme Dairesi inşaatının kısa sürede tamamlanacağını vurgulayan Genç, “Ekim ayında nikah kıymaya başlayacağız ve Ekim ayı sonunda resmi açılışımızı yapacağız. Çalışmalarımız sorunsuz bir şekilde devam ediyor” diye konuştu. Belediye Başkanı Şükrü Genç, Büyükşehir Belediyesi tarafından şantiyesine baskın düzenlenen ve yapımına uzun süre izin verilmeyen binanın bitme aşamasına geldiğini belirterek; “Bu bina için verdiğimiz mücadeleyi unutmadık. Bu binanın şantiyesini basıp ekipmanlarımıza el koymuşlardı. Ancak biz vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri tuttuk, binamızı nasipse Ekim sonuna doğru hizmete açıyoruz” dedi.

PINAR’DAKİ ŞANTİYEDE RENKLİ GÖRÜNTÜLER

sariyer1 (11)

Başkan Genç ve çalışma arkadaşlarının son durağı Pınar Mahallesi’nde inşaatı devam eden Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası oldu. Hizmet Binası’nın yapımı sırasında kullanılan mühendislik teknikleri hakkında detaylı bilgiler veren Genç, “Bizim belediyecilik anlayışımız; sadece ve sadece vatandaşa hizmet etmek ve çalışmak” diye konuştu. Şantiyedeki işçilerle uzun süre sohbet eden ve ekipte çalışan kişileri gazetecilere tanıtan Genç, “Bu bina bizim gururumuz olacak. Sarıyer’e böylesi bir binayı kazandırmaktan dolayı çok mutluyuz. Binadaki çalışmalarımız 24 saat devam ediyor. Hem gece hem gündüz olmak üzere vardiyamız var. Burada aralıksız işçilerimiz çalışıyor ve bu binayı en yakın sürede halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz” diye konuştu.

sariyer1 (12)

Misafirleriyle birlikte lahmacun ziyafetine eşlik eden Genç, şantiyedeki vinç operatörüne vincin kancasına koyduğu lahmacunlardan gönderdi. Program, Belediye Hizmet Binası şantiyesindeki denetlemeden sonra sona erdi. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, programa katılan herkese teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Programa katılan meclis üyeleri, belediyenin yaptığı çalışmaları takdir ederek Belediye Başkanı Genç’e tebriklerini iletti.

sariyer-belediyesi-hizmet-turu-yol-calismasi (18) sariyer-belediyesi-hizmet-turu-yol-calismasi (17) sariyer-belediyesi-hizmet-turu-yol-calismasi (16) sariyer-belediyesi-hizmet-turu-yol-calismasi (15) sariyer-belediyesi-hizmet-turu-yol-calismasi (14) sariyer-belediyesi-hizmet-turu-yol-calismasi (13) sariyer-belediyesi-hizmet-turu-yol-calismasi (9) sariyer-belediyesi-hizmet-turu-yol-calismasi (10) sariyer-belediyesi-hizmet-turu-yol-calismasi (11) sariyer-belediyesi-hizmet-turu-yol-calismasi (12) sariyer-belediyesi-hizmet-turu-yol-calismasi (8) sariyer-belediyesi-hizmet-turu-yol-calismasi (7) sariyer-belediyesi-hizmet-turu-yol-calismasi (6) sariyer-belediyesi-hizmet-turu-yol-calismasi (5) sariyer-belediyesi-hizmet-turu-yol-calismasi (2) sariyer-belediyesi-hizmet-turu-yol-calismasi (1) sariyer-belediyesi-hizmet-turu-ayazaga (10)

sariyer1 (1) sariyer1 (2) sariyer1 (3) sariyer1 (4) sariyer1 (5) sariyer1 (6) sariyer1 (7) sariyer1 (8) sariyer1 (9) sariyer1 (10) sariyer1 (11) sariyer1 (12) sariyer1 (13)

HABER: BEKİR BATU

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir