GündemManşet

CHP’nin kalesi Tarabya’da 14 bin seçmene büyük şok! Seminer ve tadilat bahanesiyle, seçmenler sadece 1 okulda oy kullanabilecek!

tarabya1

SARİYERGAZETESİ.COM, 10 Ağustos’ta yapılacak “Cumhurbaşkanlığı seçimine hile mi karıştırılıyor” dedirtecek ilginç bir gelişmeyi ilk kez gündeme taşıyor.

CHP’nin kalesi olarak bilinen Sarıyer’in Tarabya Mahallesi’nde tam 4 noktada oy kullanılamayacak. Yaklaşık 14 bin seçmenin yaşadığı Sarıyer’in en büyük mahallelerinden Tarabya‘da, seçmenler sadece 2 okulda oy kullanmak zorunda kalacak. Bu okullardan birisi de Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunuyor.

OKULLARA TADİLAT BAHANESİ

Sarıyer İlçe Seçim Kurulu‘nca alınan karara göre, Tarabya’da  bazı okullar ve bir sağlık merkezine çeşitli gerekçeler nedeniyle sandık kurulamayacak. Sandık kurulmayacak noktalar şöyle; Atatürk İSTEK Vakfı Okulu, Tarabya Cent Koleji, Bora Sürücü Kursu, Tarabya Sağlık Merkezi

SARİYERGAZETESİ.COM‘un edindiği bilgilere göre Bora Sürücü Kursu, Cent Koleji ve İstek Vakfı‘nda tadilat yapıldığı gerekçesiyle sandık konulmayacak. Tarabya Merkez’deki Sağlık Merkezi‘nde ise “Sağlık açısından sakıncalı olacağı ve hastalık saçabileceği” gerekçesiyle sandık kurulmayacak.

SADECE ALPARSLAN İLKÖĞRETİM’DE OY KULLANILACAK

İlçe Seçim Kurulu’nca alınan karara göre Tarabya’da sadece Alparslan İlköğretim Okulu‘nda oy kullanılabilecek, Cumhuriyet Mahallesi‘nde de Atatürk İlköğretim Okulu’nda seçmenler sandığa gidebilecek. Sarıyer’de en çok seçmeni bulunan bir mahallede vatandaşların sadece 2 okulda oy kullanabilecek olması kafaları karıştırdı. CHP’nin kalesi olarak bilinen bir mahallede 14 bin kişinin sadece bir okulda oy kullanabilecek olması ve bazı seçmenlerin de başka bir mahalledeki diğer bir okula kaydırılması “Acaba rengi büyük ölçüde belli olan Tarabyalılar 10 Ağustos’ta sandığa gitmemeye mi zorlanıyor” sorusunu akıllara getirdi.

Bu arada Cumhurbaşkanlığı köşkü HUBER‘in de Tarabya Mahallesi sınırlarında olması ise ilginç bir detay olarak göze çarpıyor.

TARABYA MUHTARI; “BU KADAR KİŞİYE YAZIKTIR”

tarabya-rafet-ustun 1

Tarabya’nın 53 yıllık muhtarı Rafet Üstün, mahallesindeki okullarda tadilat bahanesiyle oy kullanılamayacak olmasına isyan etti. Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu‘ya açıklamalar yapan Üstün; “Bu kadar kişiye yazıktır günahtır. 14 bin kişi nasıl olurda sadece 2 yerde oy kullanır. Tarabya’da sadece tek okulda oy kullanılacak, diğeri ise Cumhuriyet Mahallesi’nde. Yaşlısı var hastası var, rampada bulunan bir okula herkes gidip nasıl oy kullanacak. Tarabya, Sarıyer’in en çok seçmeni bulunan semtlerinin başında geliyor. Nasıl olurda vatandaşlar bu kadar perişan edilir. Bu yanlışlık hemen düzeltilmelidir. Aksi halde binlerce Tarabyalı sandığa gitmekte zorlanacak. Tarabyalılar toplama kampında gibi oy kullanmak zorunda kalacak. Böyle bir rezaleti kabul etmiyoruz” diye konuştu.

SARIYER GAZETESİ / ÖZEL HABER

YASAL UYARI: Sarıyer Gazetesi’nin özel haberi kaynak gösterilmeden kullanılamaz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir