GündemManşet

Topbaş’tan Orman Kanunu! Belgrad Ormanı’na girişte uygulanan çifte tarife ve “fahiş ücret” vatandaşları çileden çıkarıyor!

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

ayrac

İstanbul’un en ünlü ormanlarından Belgrad Ormanları’na araçla girmek artık el yakıyor. Çünkü İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İSPARK’a verilen ormana gelen vatandaşlar, 105 liraya kadar otopark ücreti ödüyor. İSPARK, hafta içi ve hafta sonu olmak üzere çift tarife uyguluyor.

ayrac

Hafta içi otomobillerden alınan 6 lira ücret alınırken, hafta sonu bu rakam 11 liraya çıkıyor. Hafta sonlarında aileleriyle birlikte ormana gelen binlerce kişi gişede, Topbaş’a ve İSPARK’a isyan ediyor. Üstelik 11 liralık ücret nedeniyle gişede 1 lira krizi yaşanıyor ve uzun kuyruklar oluşuyor. AKP’ye ve Topbaş’a tepki büyük!

ayrac

İstanbul’un en ünlü ormanlarından Sarıyer Bahçeköy’deki meşhur Belgrad Ormanları, şu sıralar adeta “orman yasaları”na teslim olmuş durumda. Orman Bakanlığı’na bağlı ormanlık alanın işletmesi bir süre önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İSPARK’a verildi. İstanbul’da neredeyse her sokaktan otopark ücreti alan ve yandaş gazetelere reklam desteği vererek onları finanse ettiği bilinen İSPARK, Belgrad Ormanları’nda akıl almaz uygulamalara başladı.

GİŞEDE DELİ DUMRUL MİSALİ ÇİFTE TARİFE!

delidumrul-tarife

İSPARK’ın Belgrad Ormanları girişine koyduğu gişede, sürücülere uygulanan otopark tarifesi oldukça dikkat çekici. Çünkü fiyatlar hem hafta içi hem de hafta sonu olmak üzere iki ayrı tarifeden oluşuyor. Hafta sonu tarifesi ise normal otomobiller için neredeyse 2 katına çıkıyor. Hafta içinde motosikletle girişin tarifesi 5 lira iken, bu rakam hafta sonunda 6 lira oluyor.

Normal otomobilin tarifesi hafta içi ve normal günlerde 6 lira iken bu rakam hafta sonları ve resmi tatillerde 11 liraya çıkıyor. Minibüs 22, midibüs 53 ve otobüsün ücretleri ise 105 lira. Belgrad Ormanları’na en çok normal otomobillerin gelmesinden dolayı hafta sonu tarifesi en çok normal vatandaşları mağdur ediyor.

KAPIDA 1 LİRA KRİZİ VE UZUN KUYRUKLAR!

topbas1

İSPARK’ın içerde hiçbir hizmeti olmamasına rağmen sadece giriş kapısında sürücülerden para toplaması vatandaşları çileden çıkarıyor. Üstelik, hafta sonu normal araçların ücretlerinin 11 lira olması, kapıda 1 lira krizi yaşanmasına neden oluyor. Üzerlerinden bozuk 1 lira olmayan birçok sürücü kapıdaki İSPARK elemanıyla boğaz boğaza geliyor. Sürekli tartışma ve gerginliğin yaşandığı gişede, bu yüzden uzun araç kuyrukları da oluşuyor.

Topbaş’ın, İSPARK aracılığıyla vatandaşlardan hafta sonu fırsatçılığı yaptığını düşünen sürücüler, aileleri ve çocuklarıyla geldikleri Belgrad Ormanları’na keyifsiz ve gergin bir şekilde giriş yapıyor. Bazı sürücüler ise gişede kendilerinden istenen fahiş ücreti duyunca “Sizin belediyeciliğinize lanet olsun, Topbaş’a oy moy yok” deyip aileleriyle birlikte geldikleri gibi evlerine geri dönüyorlar.

SÜRÜCÜLER TEPKİLİ; “TOPBAŞ’A YAZIKLAR OLSUN”

Hafta sonları çocukları, aileleri ve dostlarıyla birlikte güzel bir gün geçirmek için Belgrad Ormanları’na gelen vatandaşlar, kapıda yaşadıkları kötü sürpriz nedeniyle güne oldukça keyifsiz başlıyor. Piknik ve spor yaparak hafta içinin stresinden kurtulmak isteyen İstanbullular’a uygulanan çifte tarife, vatandaşların büyük tepkisini çekiyor.

Gişedeki manzara karşısında “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a ve AK Parti’ye” çok sert sözlerle tepki gösteren vatandaşlar, bu fırsatçılığa ve rezilliğe bir an önce dur denilmesini istiyor. Yaşadıkları rezalete isyan eden vatandaşlar, Sarıyer Gazetesi muhabirlerine; “Topbaş, zaten her şeyden para topluyor. Şimdi de hafta sonu fırsatçılığı yapıp milletin üç kuruşuna göz dikiyorlar. Buraya gelen insanlar zaten dar gelirli. Zenginler başka yerlere gidiyorlar buraya gelmiyorlar bile. AKP’ye yazıklar olsun. Bizim içi dolar dolu ayakkabı kutularımız, evimizde milyon dolarlarımız yok” diye konuştular.

topbas2

topbas3

SARIYER GAZETESİ/ ÖZEL HABER

Daha fazla göster

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler