GündemManşet

TÜRKİYE İDARECİLER DERNEĞİ’NİN İSTANBUL ŞUBESİ’NE BAŞKAN SEÇİLEN MEHMET İHSAN YALÇIN; “VALİLER VE KAYMAKAMLARIMIZ HÜKÜMETİN DEĞİL, DEVLETİN TEMSİLCİLERİDİR”

ihsan yalcin

Sarıyer Eski Belediye Başkanı ve eski Vali Dr. Mehmet İhsan Yalçın, Türkiye’deki mülki amirlerin üyesi olduğu Türk İdareciler Derneği İstanbul Şubesi Başkanı seçildi. Tecrübeli mülkiyeci İhsan Yalçın, Türkiye’deki vali ve kaymakamların sorunlarının çözümü için kurulan dernekte çok önemli görevler üstlenecek. Yeni görevinden sonra ilk kez Sarıyer Gazetesi’ne ve Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu‘ya konuşan Yalçın, konuyla ilgili önemli bir basın açıklaması yaptı ve görevdeki tüm mülkiyecileri uyardı.

İHSAN YALÇIN; “VALİ VE KAYMAKAMLAR HÜKÜMETİN DEĞİL, DEVLETİN TEMSİLCİSİDİRLER”

Göreve yeni seçilen Türk İdareciler Derneği İstanbul Şubesi Başkanı İhsan Yalçın, yayınladığı bir bildiri ile seçimlerde vali ve kaymakamların tam bir tarafsızlık içerisinde görev yapmasını istedi. Yalçın’ın açıklaması şöyle; “ Vali ve Kaymakamlarımızı sadece hükümetin değil, Türkiye Cumhuriyeti devletinin de temsilcisi olduğunu, tüm vatandaşlarımıza sevgi ve saygı içerisinde ve tarafsız olarak, hizmet vermesini, büyük önderimiz Atatürk’ün ilke ve devrimlerine sahip çıkılmasını ve yaklaşan seçimlerde de Türkiye Cumhuriyeti devletimizin temsilciliğine yakışan bir tarafsızlık içerisinde görev yapmasını temenni ediyorum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir