GündemManşet

Tuzla Belediye Başkanı Yazıcı, Sarıyer’deki tüm muhtarlara KOL SAATİ hediye etti! Derenin suyu merak konusu oldu!

hadi yazici

Böyle şov görülmedi! AK Partili Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Sarıyer’de 38 mahalle muhtarına hediye KOL SAATİ gönderdi. Posta yoluyla gönderilen saatler, muhtarlara teslim edilirken hediyeyi alan muhtarlar büyük şaşkınlık yaşadı. Hangi dağda kurt öldüğü ve saatlerin parasının kim tarafından ödendiği ise merak konusu oldu…

ayrac

SARIYER GAZETESİ – ÖZEL HABER

ENOK MAJOR marka saatleri alan muhtarlar “Hangi dağda kurt öldü, Tuzla nereee Sarıyer nereee. Tuzla Belediye Başkanı bizi rüyasında mı gördü” demeden edemediler. Bu arada hediye saatlerin arkasında muhtarın isimlerinin yazılı olması ve saatlerin oldukça pahalı olması dikkat çekti.

BÜYÜKŞEHİR’E Mİ HAZIRLANIYOR?

Muhtarlara gönderilen saat kutularının içinde Dr. Hadi Yazıcı ismiyle yazılmış bir bayram tebriği de yer aldı. Tuzla Belediye Başkanı’nın reklam kokan bu hediyesinin arkasında Yazıcı’nın kendisini İstabul’a tanıtmak kaygısı olduğu ve iddiaya göre gelecek dönemde kendisini İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’na hazırladığı öğrenildi.

SAATLERİN SPONSORU KİM?

tuzla-belediye-baskani-sadi-yazici2-saat1453453

Öte yandan Tuzla Belediye Başkanı’nın sadece Sarıyer’deki muhtarları mı yoksa İstanbul’daki diğer mahalle muhtarlarına da bu saatlerden gönderip göndermediği merak konusu oldu. İstanbul’da 952 muhtarın bulunduğu düşünülürse Tuzla Belediyesi’nin eğer ödemeyi belediye kasasından yapması halinde saat şovuna milyonlarca liralık harcama yaptığı anlaşılıyor. Hediye saatlerin sponsor aracılığıyla karşılanması durumunda da akıllara bu kez de şu sorular takılıyor; “Kim, neden böyle bir işe para yatırır. Tuzla Belediyesi’nden ihale alan firmalar mı bu saatlerin ücretlerini ödüyor. Öyleyse bir nevi belediye kasasından çıkan paralar dolaylı yollarla hediye saat şovuna yatırıldı”

Dr. Şadi YAZICI kimdir?

1971 yılında Erzurum’da doğdu.1974 yılında İstanbul Kartal’a yerleşti. İlk, orta ve lise eğitimini Kartal’da, tamamladı.1987 yılında liseyi bitirdikten sonra aynı yıl üniversite sınavına girip, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. Mezun olduktan sonra, doktor olarak meslek hayatına atıldı.1997 yılında Tuzla’da kurduğu Tuzla Teşhis ve Tedavi Merkezi ile özel sektörde hizmete başladı. Aynı zamanda Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluş çalışmalarında yer aldı.İstanbul Tuzla Kurucu İlçe Başkanı olarak siyasete ilk adımını attı ve 7 yıl Ak Parti Tuzla İlçe Başkanlığı görevini yürüttü.

Yöneticilik alanında yazmış olduğu makalelerden iki ödülü bulunan Dr. Yazıcı, 26 Ekim 2008 tarihinde yapılan son ilçe kongresinde tekrar aday olmayarak görevini yeni bir arkadaşına bıraktı. 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Ak Parti’den belediye başkan adayı olan Dr. Şadi Yazıcı, seçimlerden başarıyla çıkarak, Tuzlaya Belediye Başkanı oldu. Dr. Şadi Yazıcı, Evli ve iki çocuk babasıdır.

SARIYER GAZETESİ – ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir