GündemManşet

Yeniköy’de ÇEKİCİ isyanı! Esnaf, kasıtlı olarak çekilen araçlar nedeniyle batırılmak istendiğini iddia ediyor!

yenikoy-sariyer

Yeniköy esnafı dertli! Köybaşı Caddesi üzerinden çekilen araçlar nedeniyle esnaf her geçen gün müşteri kaybediyor. Çekilen araçların özellikle trafiği aksatmayan bölgeden olması da esnafın tepkisini çekiyor.

Sarıyer’in en gözde mahallelerinden Yeniköy’de esnaf oldukça tepkili. Mekanlarına gelen müşterilerin araçlarının sürekli çekilmesinden dolayı rahatsızlık yaşayan esnaf, zarar etme noktasına geldiklerini ifade ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi UKOM kararıyla acil ulaşım yolu olarak ilan edilen güzergahta kalan araçların özellikle çekilmediğini ancak yolun karşı tarafındaki araçların çekildiğini savunan esnaf, yetkililerin gelişi güzel araç çekilmesine müdahale etmesini istiyor.

BAZI MEKANLARA KIYAK ÇEKİLİYOR İDDİASI

Öte yandan Sarıyer Gazetesi’ne açıklama yapan mekan sahiplerinden bazıları, araç çekilmesinin özellikle belli noktalardan yapıldığını ve o bölgede bulunan esnafın müşterisinin kaçırıldığını iddia ediyor. Yeniköy’deki bazı mekanların önlerinin kimseden izin alınmadan valeler tarafından otoparka çevrildiğini belirten esnaf, “Burası Yeniköyse yüz metre ilerisi de Yeniköy değil mi? Neden özellikle buradan araç çekiyorlar anlamıyoruz. Oysa az ilerdeki mekanların önlerindeki araçlar da uygunsuz park ediyor. Yoksa benzin paralarını başkaları mı ödüyor? Biz her şeyin farkındayız, Yeniköy’de neler döndüğünü biliyoruz” diye konuştular.

SARIYER GAZETESİ- CAN ALTIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir