GündemManşet

Yeniköy’deki dev ağaç 5 aracın üzerine devrildi!

 İstanbul genelinde etkili olan fırtına ve şiddetli yağış nedeniyle Sarıyer’de dehşet dakikalar yaşandı. Yeniköy Parkı içinde bulunan dev bir ağaç yol kenarındaki park halindeki araçların üzerine devrildi. Kazada şans eseri ölen yada yaralanan olmazken, çevrede büyük korku ve panik yaşandı.

Yeniköy Parkı’nda bulunan dev bir ağaç park halindeki 5 aracın üzerine devrildi.  Ölen yada yaralının bulunmadığı kazada maddi hasar meydana geldi. Olay dün gece saat 20:00 de gerçekleşti.  Yeniköy benzinliğin karşısında parkın içinde bulunan dev bir ağaç  yağmur ve fırtınanın etkisiyle şiddetli bir şekilde yere devrildi. Ağacın altında park halindeki 5 araç devrilen ağacın altında kaldı. Şans eseri araçların içinde kimsenin olmaması ve araç sahiplerinin bölgede bulunmaması ölüm olayının yaşanmamasına neden oldu.

Devrilen ağaç nedeniyle Yeniköy Köybaşı Caddesi’nde trafik aksadı, yolun bir kısmını kapatan ağacın çevreye zarar vermemesi için polis güvenlik önlemi aldı. Olaydan haberdar olan  Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerini hemen bölgeye gönderdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘nin sorumluluğunda olan Yeniköy Parkı’ndaki ağacın kaldırma çalışmalarını Büyükşehir Belediyesi yapması gerekirken Sarıyer Belediyesi vatandaşların zarar görmemesi ve olası trafik kazalarının yaşanmaması olaya müdahale etti. Alınan güvenlik önlemleri ve Sarıyer Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar sonucu söz konusu ağaç kaldırıldı ve kazada hasar gören araç sahipleri olayla ilgili resmi işlemlerde bulunmaya başladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir