Köşe YazılarıManşet Altı

Metin Akman; “Bu sınavdan başarıyla çıkarsak 2015 seçimlerinde CHP’nin iktidarın en kuvvetli adayı olacağı Türk Halkı tarafından takdir edilecektir.”

Sevgili Sarıyerliler ;

CHP içersindeki çatı adayından memnun olmayan arkadaşlar, bir hedefe odaklandıysak kerhende olsa çatı adaya oy vermeliyiz, birlik olduğumuzu, CHPnin gerektiği zaman tek vücut olduğunu herkese göstermeliyiz.

Bu sınavdan başarıyla çıkarsak 2015 seçimlerinde CHP nin iktidarın en kuvvetli adayı olacağı Türk Halkı tarafından takdir edilecektir.

CHP ve MHP ye gönül veren bütün vatandaşlarımızın ve desteklerini veren DSP, SP, BBP, DP, DYP nin bütün sempatizanlarının çatı adaya oy vermeleri halinde birinci turda çatı adayının seçilme ihtimali kuvvetle muhtemeldir.

Tabii ki Çatı Adayımızın yarıştığı rakip Sn. RTE bir siyaset dehasıdır. Böyle bir dehayla yarışmak için çok önemli meziyetlerin olması gerekir.

Çatı Adayımız Ekmeleddin Beyin meziyetlerinin çok değerli olduğunu biliyoruz. Ekmeleddin İhsanoğlu Çatı adayı yani ortak aday olmaya layıktır.

Ekmeleddin Bey siyasete yakın ama siyasetçi değildir. Siyasetçi olmadığından kendini anlatırken ve görüşlerini anlatırken karşısındaki siyaset dehasının hemen kelimeleri cümleleri kapıp istediği gibi yansıtacağını bilmelidir, o yüzden çok net anlatmak durumundadır.

Böyle bir durumu hemen yaşadık, arap ülkeleri arasındaki kavgalarda çok fazla taraf olmamak gerekir dedi nedenini de anlattı ama RTE ,Tokat mitinginde Filistin‘e tarafsız kalmalıyız diyor dedi ve yuhlattı, çok çirkin bir durumdu ama gerçekleştirildi.
Ekmelettin Beyin Filistin hakkındaki düşüncelerinin tarafsızlıkla hiç alakası olmadığını ve hatta Filistin’e duygusal taraflı olduğunu biliyoruz.

Halkımız bu haksız davranışlara ödün vermeyip cezalandıracaktır diye düşünüyorum. Bence Ekmelettin Bey hiç bir zaman Saksı?! olmayacak Anayasal haklarını kullanacak halkın yanında vicdanlı, halkımızın huzur ve mutluluğu için uğraşacak bir Cumhurbaşkanı olacaktır.

Ekmeleddin Bey 57 İslam Ülkesinin idareciliğini sekiz sene gibi uzun bir süre yapmış o ülkeler arasındaki münasebetlerin hem diplomatik hem ekonomik hem kültürel anlamda barış havası içerisinde yürümesini sağlamıştır.

Evet Elmelettin İhsanoğlu’nun 57 ülkenin üye olduğu bir kuruluşu yönetmesinin zorluğunu tahmin etmek zor olmasa gerek. Böyle ciddi ve dünya ülkeleri arasında barıştan yana olarak tanınan, insanların birbirlerine kavga ile değil sevgi ile yaklaşmalarını isteyen, dünya barışında çok önemli yeri ve kişiliği olan Ekmeleddin İhsanoğlu’nun içerde ve dışarda ülkemizi temsil edebilecek kariyere sahip olduğunu düşünüyorum.

CHP Sarıyer İlçe Teşkilatı‘nın ve Gençlik kolları’nın yerel seçimlerdeki başarının tesadüf olmadığını gösterecek çalışmaları İlçe Başkanı Mehmet Deniz’le yapacaklarını Belediye Başkanımız Şükrü Genç‘inde Sarıyer halkından aldığı sevgi gücüyle Sarıyer halkının tümünü Ekmelettin İhsanoğlu’na oy verilmesi konusunda ikna edeceğini düşünüyorum.

MHP’li kardeşlerimizin yeni ilçe başkanlarıyla canla başla çalışacaklarına imza koyan diğer partilerinde bu çalışmalara katılacaklarına inanıyorum.

Türkiyemizi en iyi şekilde temsil edecek Cumhurbaşkanını seçmeyi inşallah becerebiliriz. Adaylara başarılar, Türkiyemize hayırlar diliyorum.

Sevgiler
Metin Akman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir