Köşe Yazıları

Metin Akman’dan yeni yıl mesajı!

Sevgili Sarıyerliler,
 
Birkaç gün sonra 2015 yılını karşılayacağız. 2014 yılının ne kadar çabuk geçtiğini yılın son günleri geldiğinde çok daha iyi anladım.
2014 yılının bireysel yaşantımızın dışında toplumsal yaşamımızdan bazı kesitlerini hatırladığımda çokta iyi geçtiğini söyleyemiyorum.
Maden kazalarında ölen yüzlerce maden işçisinin ölümleri,hergün kadın cinayetleri haberleri,kaçakları taşıyan teknelerin sebep oldukları facialar senenin büyük bir Bölümü’nün acı ve üzüntüyle geçmesine sebep oldu.
 
Siyasiler 2014 ü birbirlerine laf yetiştirerek geçirdiler.
 
Yerel seçimleri Sarıyer’de CHP Şükrü Gençle Ikinci defa farklı bir şekilde Kazandı,Cumhurbaşkanı’mızı halk oylamasıyla seçmeyi başardık.
2015 yılının işçi ölümlerinin olmayacağı bir yıl Olmasını diliyoruz,kadın cinayetlerinin yaşanmayacağı bir yıl Olmasını diliyoruz,kaçakları taşıyan teknelerin facialara sebep olmayacağı bir yıl Olmasını diliyoruz.Uyuşturucu illetinden Gençlerimizin kurtulduğu bir yıl Olmasını diliyoruz. Güney Sınırımızdaki Savaş’ın bitmesini diliyoruz,Savaş’tan kaçan ve  Türkiye’mize sığınan milyonlarca insanın yurtlarına dönebilmesini diliyoruz.
 
Türkiyemizde birlik ve beraberlik içerisinde kardeşçe yaşayabilmemizi ve topraklarımız üzerinde terör belasının bir daha hiç olmamasını diliyoruz,dua ediyoruz. Işlerimizin hep var olmasını ailelerimizle sağlık ve huzurla yaşayabilmemiz ve Çocuklarımızı insanların hürriyetine ve haklarına uyan demokrasiyi ve hukuku tam uygulayan yani hür ve demokratik bir Türkiye’de büyüte bilmemizi yetiştire bilmemizi diliyoruz.
Iktidarda bulunanların halkımıza sevgiyle ve empatiyle yaklaşmalarını muhalefette bulunanlarında halkımızı mutlu edecek rahat ve kaygısız yaşamı muhakkak keşfederek iktidar olabilmeyi başarmalarını diliyoruz.
 
2015 yılına bütün başarısızlıkları hataları Kötülükleri sıkıntıları 2014 te bıraktığımızı düşünerek,sağlık mutluluk ve huzurla girebilmemizi diliyoruz.Sevgili Sarıyerliler 2015 yılında en güzel beklentilerinizin gerçekleşmesini diliyorum,sevgi ve saygılarımla. (MMA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir