Manşet

AK Parti’nin Armoni’deki küskünleri buluşturma yemeğinde şok olay! Özsoy’un sözleri salonu boşalttırdı!

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

AK Parti’nin eski ilçe başkanı Avukat Nurettin Çelik’in Armoni Düğün Salonu’nda organize ettiği küskünleri buluşturma ve “Vefa Gecesi”nde gergin anlar yaşandı.

ayrac

AK Parti adayı Sedat Özsoy’un, “Kadir Abi Sarıyer konusunda bana 2 sene önce destek sözü vermişti” şeklindeki sözleri partilileri kızdırdı. Eski Meclis Üyesi Bahattin Ağaçyetiştiren, Özsoy’a tepki gösterirken, çok sayıda partili de salonu terk etti.

ayrac

akpsariyer2

AK Parti’nin Sarıyer’deki kurucusu eski ilçe başkanı Avukat Nurettin Çelik ile Eski Başkan Yardımcısı Şems Çakıroğlu’nun organize ettiği “Vefa Gecesi” dün (pazartesi) Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Armoni Düğün Salonu’nda düzenledi. “Küskünleri buluşturma ve adaya destek” amacı taşıyan geceye AK Parti adayı Sedat Özsoy başta olmak yaklaşık 350 kişi katıldı. AK Parti Şişli Belediye Başkan Adayı Mukadder Başeğmez, Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, Avukat Nurettin Çelik, Şems Çakıroğlu, Salih Güzel, aday adayları, meclis üyeleri, mahalle başkanları ve çok sayıda partilinin katıldığı gece partililerin toplanmasından sonra saat 20.00 sıralarında başladı.

ÖZSOY; “KADİR BEY BANA 2 YIL ÖNCE SÖZ VERMİŞTİ”

AK Parti’nin vefa gecesine işlerinin yoğunlu nedeniyle Eski Belediye Başkanı Yusuf Tülün katılamazken, Nurettin Çelik, Şems Çakıroğlu, Mukadder Başeğmez ve Sedat Özsoy da birer konuşma yaptı. Birlik ve dayanışma mesajlarının verildiği gecede konuşan AK Parti Sarıyer adayı Sedat Özsoy’un sözleri salondaki partililerin tepkisini çekti. Gecede yaptığı konuşmada, AK Parti’den nasıl aday olduğunu anlatan Sedat Özsoy şunları söyledi; ” Ben Kadir Başkanla (Kadir Topbaş) ANAP dönemimdeki başkanlığımdan beri tanışıyorum. O zamanlardan kalma bir dostluğumuz var. O, Beyoğlu’da belediye başkanıydı ben de Sarıyer’de. Aradan yıllar geçti ama iyi dostluğumuz oluştu. Kendisi bana sürekli senle çalışmaktan memnun olurum, AK Parti’ye gel birlikte çalışalım diyordu. 2 yıl önce Kadir Bey bana AK Parti’ye gel, Sarıyer’de sana destek olurum, seninle çalışmaktan memnun olurum diye söz verdi”

BAHATTİN AĞAÇYETİŞTİREN TEPKİ GÖSTERDİ

AK Parti adayı Sedat Özsoy’un, “Kadir Bey bana 2 yıl önce Sarıyer için destek sözü verdi” şeklindeki ifadeleri salondaki partililerin tepkisini çekti. Pek çok partili Topbaş’ın, Sedat Özsoy’a Sarıyer için 2 yıl önce söz vermesine tepki gösterdi, salondan sesler yükseldi. AK Parti’nin sevilen ve tecrübeli isimlerinden Eski Meclis Üyesi Bahattin Ağaçyetiştiren, Özsoy’un bu sözlerine şöyle tepki gösterdi; ” Bizim adımıza ne il başkanı ne de Kadir Başkan karar verebilir. Bizim adımıza ancak Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan karar verebilir, biz teşkilatçıyız. Teşkilatın üzerinde başbakanımızın dışında kimsenin adayı olamaz. Kadir Başkan ne hakla ve hangi sıfatla Sarıyer’in adına karar verebilir, insanlara adaylık sözü verebilir. Biz bunu kabul etmiyoruz, Kadir Başkanın yaptığını yanlış buluyoruz”

ÇOK SAYIDA PARTİLİ SALONU TERK ETTİ

Öte yandan Özsoy’un sözleri salondaki pek çok partilinin de tepkisini çekti. Özsoy’un bu şok sözleriyle adeta diğer aday adaylarına haksızlık yapıldığını itiraf etmesi salondaki partilileri kızdırdı. Duruma tepki gösteren çok sayıda partili salonu terk etti. İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in yaptığı konuşma da partililerin ayrıca tepkisine neden oldu. Tüm bu konuşmalar yüzünden yaklaşık 350 kişinin bulunduğu salon, neredeyse yarı yarıya boşaldı. Partililer, salonu terk ettikten sonra gece geç saatlere kadar farklı mekanlarda toplantılar ve durum değerlendirmesi yaptı.

PARTİLİLER; “KADİR TOPBAŞ’I KINIYORUZ”

Armoni’de yaşanan olaydan sonra Sarıyer Gazetesi‘ni arayıp bilgi veren partililer isyanlarını şöyle dile getirdiler; “Sedat Bey, konuşmasında hazıra konduğunu itiraf etti. Kadir Bey’in kendisine 2 yıl önce söz verdiğini söyleyerek seçim sürecinde diğer adaylara haksızlık yapıldığını kabul etti. Onun bu konuşması, partiye senelerce gönül vermiş ve hizmet etmiş isimleri rencide etti. Sarıyer’in pazarlığı çoktan yapılmış bitirilmiş. Aday adaylık sürecinde pankart asanlar, çalışanlar ve bu davaya gönül verenlere bu vefasızlık yapılmaz. Bu vefasızlığa tepki gösteren çok sayıda arkadaşımız salonu terk etti. Sayın Kadir Topbaş’ı da kınıyoruz. Yazıklar olsun. 2 kez seçim kaybeden ve 4 parti değiştiren ithal bir adayı partimize layık gördüler”

Daha fazla göster

Bir yorum

  1. hacıosman armoni düğün salonundaki toplantıda aile içi eleştiri ve karşı çıktığım sedat özsoyun beni iki yıl önce siyaseti bıraktım dediğim halde görevlendirdi beyanı biz sokaklarda gezen ve insanların güvendiği samimi halkın her sıkıntısında bila beden yanında olan insanları inciltmiştir bizde doğal olarak tepkimizi sayın kadir başkanımızın adının böyle bir olumsuz beyanın kaynağı olamıyacağını haykırdık doğruydu ancaaak KİM OLUYO HANGİ SIFATLA GİBİ İFADELER ABARTILMIŞTIR KADİR BAŞKAN bizim büyüğümüzdür saygıda kusur etmeyiz ettirmeyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler