Manşet

CHP’DEN ENGELLİLERE KAHVALTI

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı, bünyesindeki Engelliler Komisyonu tarafından organize edilen ve Sarıyer’deki engelli vatandaşlar ve ailelerinin katılımı ile gerçekleştirilen yeni yıl kutlamasında eğlenceli anlar yaşandı.

Engelliler için Kireçburnu Mer Restoran’da düzenlenen kahvaltılı yeni yıl kutlamasında  CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, CHP Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Rıfat Elmas, Engelliler Komisyonu Başkanı Numan Ülker ve komisyon üyeleri Ali Rıza Erdoğan, Aysun Deniz, Güler Gencer, Sevim Kınacı ve Çiğdem Kınacı Sarıyerli engellilerle bir araya geldi.

DSC_0145

“Hayatlarını kolaylaştırmaya çalışıyoruz”

Etkinlikte ilk olarak komisyon üyesi ve Gülen Yüzler Rehabilitasyan Merkezi müdürü Ali Rıza Erdoğan şunları söyledi; “Bizler verdiğimiz eğitimle engelli çocuklarımızın hayatlarını kolaylaştırmaya çalışıyoruz ama bir tarafta da acıların en büyüğünü yaşayan sizler varsınız. Sizlerle el ele olduğumuz ve toplumsal örgütlerin de desteğini aldığımız zaman çözemeyeceğimiz bir sorun olmaz diye düşünüyorum” diye konuştu.

DSC_0151

 Toplumsal yaşama katılmalılar”

Etkinliğin sunuculuğunu da yapan Ali Rıza Erdoğan tarafından sahneye davet edilen CHP Engelliler Komisyon başkanı Numan Ülker, kendisinin de bir engelli velisi olduğunu belirterek komisyonun kuruluş amacını “Tüm engelli bireylerin eve kapatılma anlayışından uzak, onurlu bir yaşam sürebilmeleri için başkalarına gereksinim duymadan yaşamını sürdüren, üreten ve toplumsal yaşama katkıda bulunan bireyler olmalarını amaçlıyoruz” sözleriyle ifade etti.

Komisyonu kuranlara ve Şifa Suyu Yaşam Evi Emek Atölyesi’ni tahsis eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkürlerini ileten Erdoğan, Emek Atölyesi’ndeki üretimden sağlanan gelirle konferanslar düzenleyerek engelli ve ailelerinin bilinçlenmesini sağladıklarını belirtti.

DSC_0204

“Herkes potansiyel engelli”

Etkinlikte CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz de engellilerin hayat kalitelerinin iyileştirilmesi, onların eğitim ve iş hayatına kazandırılması gerektiğini vurgulayan konuşmasında farkında olunsa da olunmasa da hayatta herkesin potansiyel birer engelli olduğunu söyledi.

FOTOĞRAF GALERİSİ…

DSC_0133DSC_0177DSC_0201DSC_0220

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir