Manşet

Çivi bile çakılamaz ama…

Sarıyer’deki Yeniköy İlkokulu’nun bahçesi iddiaya göre ünlü bir iş adamı tarafından işgal edildi. Ulusal Kanal’ın haberine göre SİT alanı olduğu için çivi bile çakılmaması gereken yerin işgaline göz yumuldu. Bu duruma karşı mücadele veren yine halk ve okul öğrencileri oldu.

Ulusal Kanal’ın haberi şöyle;

İstanbul Sarıyer’deki Yeniköy İlkokulu’nun bahçesi ünlü bir iş adamı tarafından işgal edildi. Sit alanı olduğu için çivi bile çakılmaması gereken yerin işgaline göz yumuldu. Bu duruma karşı mücadele veren yine halk ve okul öğrencileri oldu.

1933 yılından bu yana binlerce öğrenci yetiştirmiş okulun bahçesi işgal edilirken okul yönetimi sustu. Duruma tepki gösteren velililer ve mahalle sakinlerinin ise çalmadığı kapı kalmamış. Bu süre içerisinde okulun dibinde dev bir malikane yükseldi. Üstelik kaçak olduğu iddia ediliyor, çoçuklar yaklaşmasın diye de tasmasız köpeklerle korunuyor.

Bir yıl sonra mahallelinin şikayeti üzerine, İl Özel İdaresi’ne bağlı okulun bahçesinde İstanbul Boğaziçi İmar Müdürlüğü ölçüm yaptı. Ancak sit alanı üzerindeki işagalle ilgili henüz bir rapor hazırlanmış değil.

Ve aslında işgal edilen alana yapılması planlanan bir spor salonu projesi mevcut.

Hem öğrenciler hem de veliler işgalin bir an önce bitmesini ve mevcut projenin hayata geçirilmesini istiyor. Çünkü 400 öğrencinin okuduğu okulun bir spor alanı yok.

Kaynak: Ulusal Kanal

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir