Manşet

Kireçburnu’nda Totem Baz İstasyonu

BAZZ2

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Boğaziçi İmar Müdürlüğü tarafından, Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’na AVEA’nın baz istasyonu kurmasına izin verildi 

Daha önce Baltalimanı’nda totem şeklinde yapılan baz istasyonlarına da izin veren Boğaziçi İmar Müdürlüğü şimdi de Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’ndaki totem baz istasyonuna izin verdi.
Sarıyer Belediyesi logosunu taşıyan totem baz istasyonu için halk, Sarıyer Belediyesi’ne tepki gösteriyor. AVEA firması,Sarıyer Belediyesine yapmış olduğu müracat geri çevrilince İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nden izin alarak bir baz istasyonu kurdu.
defalarca haberlere konu olan baz istasyonlarına Sarıyer Belediyesi ise olumsuz bakıyor

Halk tepkili
Bir gecede dikilen baz istasyonu kireçburnu halkının tepkisine yol açtı. Kireçburnu sakinleri sağlıklarını tehdit eden baz istasyonunun kaldırılmasını istiyor.
Yargıtay’ın emsal kararları olduğunu belirten Kireçburnu halkı hukuksal mücadele içine gireceklerini  dile getiriyor.

Kasapçayırı’ndaki esrarengiz baz istasyonu
Zekeriyaköy Kasapçayırı Mevkii’nde de bir süre önce Sarıyer Belediyesi’nin kurduğu izlenimi verilen ve üzerinde Sarıyer Belediye logosu bulunan totem, Sarıyer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından mühürlendi ve bu totemin kaldırılması için baz istasyonunu kuran firmaya süre verdi.

FOTOĞRAF GALERİSİ…

BAZZ  BAZZ1BAZ1 BAZ7  BAZZ3 EMSAL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir