Manşet

Sarıyerli muhtarlardan Şükrü Genç’e tam destek!

 sukru-genc-1

Muhtarlara, attıkları imzaları geri çekmeleri için bazı aday adaylarının büyük baskı yaptığı ancak muhtarların; “Biz kendi isteğimizle böyle bir destek kararı aldık, kimse bizi tehdit etmeye çalışmasın. Şükrü Genç’i çok seviyoruz, hizmetlerinden memnunuz, sonuna kadar da arkasındayız” cevabı verdikleri öğrenildi.

MUHTARLARIN ŞÜKRÜ GENÇ SEVGİSİ, RAKİPLERİNİ KISKANDIRDI

FSM Muhtarı Osman Karaçam, Bahçeköy Yenimahalle Muhtarı Erdoğan Kavraz, Kocataş Mahallesi Muhtarı Ferda Yıldırım, Baltalimanı Muhtarı Ali Haydar Aslan ve Emirgan Muhtarı Şakir Şahin‘in öncülük ettiği muhtarlar, Sarıyer’deki diğer mahalle ve köy muhtarlarıyla temasa geçerek kendi aralarında Şükrü Genç’e destek vermek için ortak hareket etme kararı aldı. Tamamen gönüllü ve kişisel inisiyatifleriyle aldıkları karar doğrultusunda hazırlanan Şükrü Genç’e destek metni, kısa sürede Sarıyer’deki muhtarların tamamına yakınından imza aldı.

Sadece AKP’ye yakın birkaç mahalle muhtarı hariç, 30’dan fazla muhtar Şükrü Genç’in adaylığına destek vermek için ortak metne imza attı. Mevcut Belediye Başkanı Şükrü Genç’in çalışmalarından ve hizmetlerinden memnun olduklarını belirten muhtarlar, bir dönem daha onun Sarıyer’de Belediye Başkanı olabilmesi için mutlaka partisinden aday gösterilmesinin önemine dikkat çektiler.

CHP Genel Merkezi’nin Şükrü Genç’i yeniden aday gösterecekleri konusunda şüpheleri olmadıklarını, ancak ona olan sevgi ve desteklerini göstermek için bu kararı aldıklarını vurgulayan muhtarlar, böyle büyük bir desteğin ilçe tarihinde ilk olduğunun altını da çizdiler. Muhtarlar imzaladıkları ortak metni kendi ıslak imzalarıyla birlikte Ankara’ya gönderdiler…

BAZI ADAY ADAYLARI MUHTARLARI TEHDİT ETTİ

Öte yandan Sarıyer’deki muhtarların mevcut Belediye Başkanı Şükrü Genç’ten yana açık tavır almaları parti içindeki diğer rakiplerini ve AKP’lileri kızdırdı. Sarıyer Gazetesi’ne konuşan muhtarlar; Erol Aydın, Resul Can ve bazı diğer aday adaylarının kendilerine imzalarını geri çekmeleri konusunda baskılar yaptıklarını hatta bazı aday adaylarının kendilerini tehdit etmeye bile kalkıştıklarını söylediler.

MUHTARLAR; “ŞÜKRÜ GENÇ’TEN HEPİMİZ MEMNUNUZ”

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan mahalle muhtarları; “Biz Sarıyer Belediye Başkanımız Şükrü Genç’ten çok memnununuz. Tüm muhtar arkadaşlarımız onun hizmetlerinden memnunlar. Hizmet gelmeyen mahallemiz kalmadı, ne zaman belediyeden bir talebimiz olsa hemen mahallemizin sorunları çözülüyor, anında hizmet geliyor. Biz bize sahip çıkan ve her ortamda muhtarlar olarak bizleri yücelten ve değer veren Şükrü Genç’e sahip çıkıyoruz. Onun yeniden belediye başkanı olmasını istiyoruz. Kimse bizi baskı ve tehditle Şükrü Genç’e olan sevgimize engel olamaz. Sarıyer’de Şükrü Genç’e karşı sokakta müthiş bir sevgi ve güven var. Bizim böyle bir karar almamızda sadece onun hizmetleri değil, aynı zamanda sokaktaki insanların ona olan sevgisini yaşayarak görmemiz ve bilmemiz de etkili oldu. Tüm muhtarlarımız özgür iradesiyle bu kararı aldık, kimse bize bu konuda baskı yapmaya kalkışmasın, biz Şükrü Genç’i çok başarılı buluyoruz ve onun görevinin devamını istiyoruz” diye konuştular.

Bu arada AKP’nin finanse ettiği bazı yerel gazetelerin, Sarıyer’deki muhtarların mevcut belediye başkanı Şükrü Genç’e verdiği açık desteği sulandırmaya çalıştığı ve CHP’li bazı aday adaylarının ağzıyla kışkırtıcı haberler yaparak muhtarları zan altında bırakmaya çalıştıkları görüldü.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler