ManşetSiyaset

60 yaşındaki Sedat Özsoy; 5 yıl önce MHP için çektirdiği seçim fotoğraflarıyla AKP’ye afiş bastırdı! Amaç seçmenlere kendisini daha genç göstermek!

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

sedatozsoy 1 (2)

ayrac

AK Parti’nin Sarıyer adayı Sedat Özsoy’un, seçim afişlerinde kullandığı fotoğraflarını, 5 yıl önceki MHP adaylığı döneminde çektirdiği ortaya çıktı.

ayrac

Özsoy’un, 2009′da MHP Sarıyer adaylığı döneminde çektirdiği fotoğrafları kendisini daha genç göstermek için AKP afişlerinde kullanması siyasi çevrelerde “komedi ve seçmeni kandırma cinliği” olarak değerlendirildi. 60 yaşındaki Özsoy’un, seçmenlerine kendisini daha genç göstermek için hazırlattığı afişler ve pankartlar siyasi çevrelerde de alay konusu oldu.

ayrac

MHP’YE ÖZEL POZLARLA AKP’YE AFİŞ BASTIRDI

sedat-ozsoy-12-subat-2009-2

2009 yerel seçimlerinde MHP’den aday olan Sedat Özsoy, 12 Şubat 2009’da o dönem ki seçimlerde kullanılmak üzere özel fotoğraflar çektirdi.  Özsoy, özel bir stüdyoda gün boyu fotoğraflar çektirdi, yanında götürdüğü farklı takım elbiselerle gün boyu pozlar verdi. Özsoy, aynı gün MHP Sarıyer Belediye Meclis üyesi adaylarıyla da tek tek fotoğraflar çektirmeyi ihmal etmedi. Özsoy’un fotoğraf arşivi o günlerde SARIYER GAZETESİ‘ne servis edildi. Ancak ne var ki 2009 yılında MHP’nin seçim afişlerinde kullanılan bu pozlar yıllar sonra AKP’ye nasip oldu.

ÖZSOY, AYNI POZLARI 2019’DA DA KULLANIR MI?

Sedat Özsoy, kendisini 5 yaş daha genç gösteren bu fotoğrafları şimdilerde AKP’nin seçim afişlerinde kullanmaya başladı. Sarıyer’in değişik mahallelerine asılan afişlerde, pankartlarda ve hazırlanan tüm broşürler de Özsoy, bu fotoğrafları kullanmayı tercih etti. MHP camiasında Özsoy’un bu tavrı alay konusu olurken, partililer “Sedat Özsoy o fotoğrafları çok iyi saklasın, kim bilir 2019 yerel seçimlerinde belki BDP’ye geçince orada aynı fotoğraflar lazım olur. Bazı insanlarımız facebook sayfalarına gençlik resimlerini koyarak karşısındaki kandırmaya çalışırlar. Sedat Bey de seçmenleri kendisini daha genç göstermeye çalışarak böyle tavlamaya çalışıyor olabilir” yorumlarında bulundu.

ŞÜKRÜ GENÇ’TEN 30 BİN FARK YEMİŞTİ

sedat-ozsoy-12-subat-2009

Öte yandan AKP adayı Sedat Özsoy’un, bugüne kadar 2 kez belediye seçimi kaybetmiş olması ve tam 4 kez parti değiştirmesi parti içinde tepkilere neden olmaya devam ediyor. Özsoy’un adaylığını kabul etmekte zorlanan çok sayıda partili de “Sedat Bey geçen seçimde CHP’nin adayı Şükrü Genç’ten yaklaşık 30 bin fark yemişti. Umarız bu seçimde böyle bir talihsizlik yaşamayız” diye konuştu.

sedatozsoy 1 (3)

sedatozsoy 1 (4)

Daha fazla göster

5 yorumlar

  1. Sayın yazar ne kadar boş işleri haber yaptığınız lütfen artık fakında olun 5 yıl öce olsa ne olur 5 yıl sonra ne olur partinin içerisinde ne olay konusu olacak!!! boş haber

  2. ayıp kardeşim bu kadarda olmaz. siyasetçi dediğin halkı kandırmaz. sedat Özsoy oldu olacak askerlik resimlerini afiş yaptırsaydı bari.. tam bir komedi resmenn

  3. haberi okudukça güldüm valla 🙂 🙂 🙂 siyasetçiler bu gidişle sünnet resimleriyle afiş bastıracaklar 🙂 🙂

  4. Allahım ne günlere kaldık,ne karakterlerle beraber yaşıyoruz.biz insanız diyebiliyoruz.İnsanın insanlığından utanası geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler