ManşetSiyaset

ALİ GENÇ; “YİĞİDOLARIMIZ MHP ADAYI AHMET ÖZYÜREK’E DESTEK VERECEK”

SİVASLILARDAN AKP’YE OY YOK. Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanı Ali Genç, yarın yapılacak yerel seçimlerde hemşerilerinin MHP Adayı Ahmet ÖZYÜREK’E destek vereceklerini açıkladı. AKP’ye destek vermeyecekleri mesajını veren Genç, “İnanıyorum ki yiğidolarımız, gardaşlarımız bu hemşerimize her türlü desteği verecekler ve yalnız bırakmayacaklardır” dedi.

ali-genc

Sarıyer Sivaslılar Derneği’nden yapılan yazılı basın açıklamasında şöyle denildi;

Değerli hemşerilerim, kardeşlerim…

Derneğimizin kuruluşundan beri büyük fedakârlıklarla emek harcayan, gönülleri ile destek olan, bizleri dualarından uzak etmeyen, maddi manevi her türlü desteği veren, çok kıymetli yiğidolarıma gönülden teşekkür ediyorum.

Biliyorsunuz ki başından beri derneğimizin kalıcı bir dernek olacağını, hiçbir partiye angale olmayacağını ve derneğimizi kullandırmayacağımızı açıkça ifade etmiştik. Yine bu ifadeler içinde hangi partiden olursa olsun çok kıymetli hemşerilerimize sahip çıkacağımızı, bizleri tanımayanlara da gerekli cevabı vereceğimizi söylemiştik.

Sivaslı kardeşlerim yıllardır Sarıyer’in en çok hemşeri grubuna sahip olmasına rağmen, temsilde asla hak ettikleri konumları alamadılar. Gerekli değerler atfedilmedi.

İlk defa bir partiden Ahmet Özyürek isimli çok kıymetli hemşerimiz Sarıyer’ e Belediye Başkan Adayı gösterildi. İnanıyorum ki yiğidolarımız, gardaşlarımız bu hemşerimize her türlü desteği verecekler ve yalnız bırakmayacaklardır.

Bizler dernek olarak, destekte bu hemşerimizin her zaman yanında yer aldık, yer almaya devam edeceğiz. Yine bununla birlikte Sarıyer’ in ilk iki partisinden birinde, geçmişte kuruculuk ve ilçe başkanlığı yapmış kardeşimiz, “Sen başkanlığa layık değilsin ama meclis üyeliği sizlere yeter” dercesine hak ettiği başkanlık makamına aday gösterilmemiştir. Yine bu partide kuruculuk ve milletvekilliği yapan çok kıymetli bir kardeşimiz, abimiz tüm üstün nitelik ve liyakatlarına rağmen aday gösterilmemiştir. Sivas’ın en kıymetli üç evladına itibar edilmemiş, her zaman olduğu gibi yine hemşericilik lobisi ile denenmiş insanlar aday gösterilmiştir. Öyle ki Sivaslılar Derneği Kurucusu ve Başkanı bu derneğimizin de fahri başkanın bırakın adaylığı meclis üyesi listesine dahi alınmamıştır.

İşte değerli kardeşlerim gün hemşerilerimize sahip çıkma günü olduğu gibi, bizleri aşağılayan, yok sayan, görmezden gelen, itibar etmeyen, kıymet vermeyen partilere de gerekli dersi verme zamanıdır. Tüm bu şekli ile taraf olmayacağız dedik, hemşerilerimize sahip çıkacağız dedik.

İzahatlardan değerli kardeşlerim Ahmet Özyürek kardeşimize Belediye Başkan Adayı olarak sahip çıkmak Sivas’ın onurudur. En kıymetli birbirinden değerli isimlerimize kıymet vermeyenlere gerekli dersi ve cevabı vermekte bizlerin itibarıdır. Bu duygularla hepinizi selamlıyorum.

ALİ GENÇ – SARIYER SİVASLILAR DERNEĞİ BAŞKANI

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler