ManşetSiyaset

Haberimiz Türkiye ve TBMM gündeminde… CHP’li Sezgin Tanrıkulu; “Ali Ağaoğlu’dan AKP’ye 5 milyonluk bağış” başlıklı haberimizi meclise taşıdı

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

ayrac

Sarıyer Gazetesi’nin haberleri Türkiye gündemine bomba gibi düşmeye devam ediyor. Ünlü iş adamı müteahhit Ali Ağaoğlu’nun yerel seçimler öncesi “Ak Parti’ye 5 milyon dolar bağış yaptığı” yönündeki iddiaları ilk kez Sarıyer Gazetesi gündeme taşımıştı.

ayrac

Haberimiz birçok ulusal gazeteye konu olurken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu da bağış iddialarını bizzat Başbakan Erdoğan’ın cevaplaması istemiyle soru önergesiyle meclis gündemine taşıdı.

ayrac

Sarıyer Gazetesi, AK Parti içindeki önemli kaynaklardan sızan ve bir süredir Sarıyer gündemini meşgul eden müthiş bir bağış iddiasını ilk kez gündeme taşıdı. İddiaya göre iş adamı Ali Ağaoğlu, Sarıyer yerel seçimlerinde kullanılmak üzere Ak Parti’ye 10 milyon dolarlık bağış sözü verdi ve bu bağışın 5 milyon dolarlık kısmını gerçekleştirdi. Şişli’den alınarak Sarıyer’e bağlanan Ayazağa’daki ünlü Maslak 1453’ün sahibi de olan Ağaoğlu, Yeniköy’de otel inşaatına başlamayı amaçlıyordu.

YENİKÖY’DEKİ OTEL RUHSATINI TOPBAŞ VERECEK!

Sait Halim Paşa Yalısı’nın bitişiğinde bulunan ve Halis Toprak’ın TMSF’ye geçen arazisi olarak da bilinen (Eski Carlton Otel arazisi) araziyi satın alan Ağaoğlu, arazinin Boğaziçi ön görünümde kalması nedeniyle AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden ruhsat işlemlerini tamamlaması gerekiyordu. Sarıyer’in Büyükdere Mahallesi’nde çok sayıda arsa satın aldığı ve ilçedeki değişik semtlerde de yeni projeler hazırladığı bilinen Ağaoğlu’nun bağış yaptığı iddiası, herkesin gündemindeydi. Sarıyer Gazetesi, işte ilçe gündemini meşgul eden bu bağış iddialarının netlik kazanması ve tarafların bu konuda kamuoyunu bilgilendirmesi için konuyu gündeme taşıdı.

HABERİMİZ, AK PARTİ’DE DEPREM YARATTI!

Bu arada Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu‘nun haberi Ak Parti Genel Merkezi’nde büyük yankı buldu. AK Parti Genel Merkezi’nin bu konuyu görüşmek için ünlü iş adamı Ali Ağaoğlu ile  temasa geçtiği ve olayın detaylı olarak araştırılması için düğmeye bastığı öğrenildi.

CHP’Lİ SEZGİN TANRIKULU BAŞBAKAN’A SORDU

Sarıyer Gazetesi’nin haberleri kısa sürede Türkiye gündemine oturdu. Çok sayıda gazete ve internet sitesi haberimizi ülke gündemine taşıdı. Ayrıca CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu da, Başbakan’a “Ali Ağaoğlu’nun AKP’ye 30 Mart yerel seçim çalışmalarına destek vermek için toplam 10 milyon dolar bağış sözü verdiği iddiası doğru mudur?” diye sordu.

Sarıyer Gazetesi’nin haberini meclis gündemine taşıyan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, ilçe gündemini meşgul eden bu iddiaların netleşmesi için konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yazılı cevaplaması talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi veren Sezgin Tanrıkulu, şu soruları yöneltti:

“- Ali Ağaoğlu’nun AKP’ye 30 Mart yerel seçim çalışmalarına destek vermek için toplam 10 milyon dolar bağış sözü verdiği iddiası doğru mudur?

– Ali Ağaoğlu’nun AKP’ye 30 Mart Yerel Seçim çalışmalarına destek vermek için 5 Milyon dolarlık ilk bölümünün bağışını yaptığı iddiası doğru mudur?

– İddia doğruysa Ali Ağaoğlu’na AKP’ye bağış yapması karşılığında hangi sözler verilmiştir?

– Ali Ağaoğlu’na Yeniköy’deki Sait Halim Paşa Yalısı’nın bitimindeki, boğaz kıyısındaki arazisine otel inşa etmesine izin verileceği sözü verildiği iddiası doğru mudur?

– Ali Ağaoğlu’na Sarıyer’de AKP adayının kazandığı takdirde imar değişiklikleri ve planlarının istediği şekilde düzenlenecekleri taahhüdünde bulunulduğu iddiası doğru mudur?

– Ali Ağaoğlu’na ait olan şirketlerden Vakıf ve Derneklere ayin ve nakdi bağış yapılmış mıdır? Yapılmış ise bu bağışlar kayıt altına alınmış mıdır? Yapılan bağış toplamı ne kadardır? Hangi Vakıf ve Derneklere bağış yapılmıştır? Bağış yapılan Vakıflar arasında TÜRGEV’in olduğu iddiası doğru mudur?”

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/agaoglundan-akpye-10-milyon-dolarlik-bagis-h49156.html

http://www.haber3.com/agaoglundan-akpye-10-milyon-dolar-secim-destegi-iddiasi-tbmmde-2507669h.htm

http://birgun.net/haber/agaoglundan-akpye-10-milyon-dolarlik-secim-destegi-11623.html

http://www.haberyurdum.com/agaoglu-ndan-akp-ye-10-milyon-dolar-secim-destegi-iddiasi-tbmm-de-374560h.html

http://www.habergeliyor.net/agaoglundan-akpye-10-milyon-dolar-secim-destegi-iddiasi-tbmmde-300846h.htm

http://www.chp.org.tr/?p=139586

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler