ManşetSiyaset

Sedat Özsoy “Tek pankart dahi asmadan” aday oldu, partililer isyan bayrağı açtı!

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

AK Parti’nin Sarıyer’de, partiye yıllarca emek vermiş birçok kişi dururken, peş peşe 2 seçim kaybetmiş ve 4 parti değiştirmiş ithal bir adayla seçime girme kararı alması partilileri çileden çıkardı. AK Parti’de şu sıralar teşkilat kaynıyor, istifaları önlemek için partililere çok yoğun markaj uygulanıyor.

ayrac

Sedat Özsoy’un “Cebinden bir kuruş bile harcamadan ve tek afiş dahi asmadan” aday gösterilmesini bir türlü içine sindiremeyen partililer; “Davamıza zerre kadar emeği geçmeyen biri için sokakta nasıl oy isteyeceğiz” diyerek isyan bayrağı çekti.

 sedat-ozsoy-mhp-sariyer-2009

AK Parti’de Sedat Özsoy’un Sarıyer adayı gösterilmesine duyulan öfke bir türlü bitmek bilmiyor. Parti içindeki eski ANAP’lıların ve müteahhitlerin tam destek verdiği Özsoy’un, bugüne kadar tek bir pankart yada afiş dahi asmadan doğrudan aday gösterilmesi, yıllardır partiye emek veren teşkilat üyelerinin tepkisini çekti. AK Parti’ye Sarıyer’de büyük emek veren Av. Nurettin Çelik, Şems Çakıroğlu, Selami Uzun, Ali Düşmez ve İsmail Bülbül gibi bir çok isim dururken, seçime ithal bir adayla girilecek olması partide huzursuzluk yarattı.

AK PARTİ’DE VEFA MEĞER BİR SEMT ADIYMIŞ!

Dava adamlarına vefasızlık yapıldığını düşünen bazı teşkilat üyelerinin, isyanlarını hem Sarıyer İlçe Başkanlığı’na hem İl Başkanlığı’na hem de Genel Merkez’e bildirmeye başladıkları öğrenildi. Sosyal medyadan da tepkilerini paylaşan partililer, şu sıralar yatıştırılmaya çalışılıyor. Parti içinde vefa tartışması giderek büyürken, gelen tepkileri dindirmek isteyen AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir ve yönetimin, söz kişilere bire bir markaj uygulatmaya başladığı öğrenildi. Adaylığın başka kişilerin hakkı olduğunu ve Sedat Özsoy’un partiye hiçbir emeği geçmediğini belirten partililerin, bir türlü ikna edilemediği ifade edildi.

Öte yandan Sarıyer Gazetesi’ni ve Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’yu ziyaret eden bazı partililer, teşkilatta çok büyük huzursuzluğun yaşandığını ve Sedat Özsoy ismine teşkilatta büyük tepki duyulduğunu vurguladılar.

ŞÜKRÜ GENÇ; SEDAT ÖZSOY’A 30 BİN OY FARK ATMIŞTI

Öte yandan hatırlanacağı üzere son yapılan belediye seçiminde CHP’li Şükrü Genç, ilçe teşkilatının da çalışmaları sayesinde rakibi MHP adayı Sedat Özsoy’a 30 bin oy fark atmıştı. 29 Mart 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Şükrü Genç yaklaşık 55 bin oy almış, MHP’nin adayı Sedat Özsoy ise 26 bin’de kalmıştı. Böylece Genç, rakibi Özsoy’un 2 katından 6 bin oy fazla alarak seçimi açık ara kazanmıştı. Özsoy, 2004 seçiminde olduğu gibi son seçimi de ancak 3. sırada tamamlayabilmişti.

AK PARTİ’DE 13 ADAY ADAYI YARIŞMIŞTI

AK Parti’de Sarıyer Belediye Başkan aday adaylığı sürecinde tam 13 isim yarışmıştı. Sedat Özsoy dışındaki tüm adaylar bu yarışta canla başla çalışmış, tüm Sarıyer’e afişlerini ve pankartlarını asmışlardı. Özsoy ise tek bir kuruş harcamadan ve tek bir afiş dahi asmadan adaylığı garantiledi. Seçim döneminde yarışan diğer aday adayları şöyleydi; Ali Düşmez, Ali Rıza Zaman, Başar Biberoğlu, İskender Yaman, İsmail Bülbül, Kazım Kızılaslan, Muhittin Terzi, Nurettin Çelik, Sabri Avcı, Salih Güzel, Selami Uzun ve Şems Çakıroğlu…

AK PARTİ’DE SEDAT ÖZSOY’UN ADAY OLMASINI HANGİ MİLYARDER MÜTEAHHİTLER SAĞLADI?

BAŞBAKAN ERDOĞAN’LA GÖRÜŞEN VE SON ANDA SELAMİ UZUN’UN İSMİNİ LİSTEDEN ÇIKARTMAYI BAŞARAN MÜTEAHHİTLER KİMLER?

BU MÜTEAHHİTLERİN SARIYER’LE İLGİLİ HESAPLARI NE?

İSİM İSİM TÜM DETAYLARIYLA AÇIKLAYACAĞIZ!

BİZİ TAKİP EDİN!

Daha fazla göster

Bir yorum

  1. yıllarca emaneti ehline veriniz hadisi iişlendi teşkilat mensuplarına … şimdi ehil kişi bu zat-ı muhteremmi oluyor ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler