ManşetSiyaset

Warum Halil Canarıkan flog nach Deutschland? (Halil Canarıkan neden Almanya’ya uçtu?)

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

ayrac

AK Parti’nin Sarıyer’deki sevilen ve renkli isimlerinden tecrübeli meclis üyesi Halil Canarıkan, Ak Parti’nin meclis üyesi adaylık listesine giremedi. Bir dönem daha İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olmak isteyen Canarıkan, kendisine bu güvencenin verilmemesi üzerine sürpriz bir şekilde Almanya’ya tatile gitti.

ayrac

halil canarıkan

Ailesiyle birlikte tatile çıkan Canarıkan’ın, kendisine teklif edilen normal belediye meclis üyeliğini kabul etmediği ve İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’e kırgın olduğu öğrenildi. Sarıyer’deki parti içi siyasi kaos ve liste krizinden bunalan Canarıkan’ın, Almanya’dayken sadece yakın dostlarının telefonlarını açtığı, kendisine yapılan haksızlıklara sitem ettiği öğrenildi.

ŞÜKRÜ GENÇ’İN MECLİSTEKİ KABUSUYDU

Bugüne kadar AK Parti’ye ve İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir‘e olan bağlılığıyla dikkat çeken Canarıkan, özellikle Sedat Özsoy’un aday olması konusunda yoğun bir mesai harcamıştı. Özsoy’un aday olmasında etkili olan isimlerden birisi olarak bilinen Canarıkan, Sarıyer Belediye Meclisi’nde Şükrü Genç’in kabusu olarak biliniyordu. AK Parti içinde, Halil Canarıkan‘a vefasızlık yapıldığı ve İlçe Başkanı Özdemir’in en yakın müttefikini dere geçildikten sonra sürpriz bir şekilde siyaset dışına ittiği düşüncesi hakim. CHP’liler ise, Canarıkan’ı meclisteki kavgacı görüntüleri hariç, dışarıda insani olarak sıcak kanlı ve makul bir kişi olarak tanıyor. Şimdi tüm gözler bugün teslim edilmesi gereken belediye meclis üyeliği listesindeki isimlere ve listeye giremeyen aday adaylarına çevrildi.

NOT: WHO İST CANARIKAN? (CANARIKAN NEREDE?)

Daha fazla göster

Bir yorum

  1. zaman herşeyin aynasıdır.sağır. kör. ve dilsiz. ruhsuz. duyarsızlar.01/04/2014 tarihinde tahlil sonuçlarını halktan alacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler