ArşivGündemManşet

11 numaralı aday adayı Av. Necati Yıldırım; “Türkiye’nin uçuruma sürüklenmesini CHP iktidarıyla durdurmak zorundayız”

necati-yıldırım (2)

ELİF ÖZGE YALÇIN- SARIYER GAZETESİ- ÖZEL HABER

29 Mart’ta yapılacak ön seçime 11 numarayla katılacak olan Sarıyer’in sevilen ve başarılı avukatlarından Necati Yıldırım, CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda partililerle buluştu. İlçe Binası’nda partililerle sohbet eden Yıldırım, milletvekili seçilmesi halinde yapacağı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Toplantı öncesinde İlçe Başkanı Mehmet Deniz ile bir süre sohbet eden Yıldırım, aday adaylık süreci ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler paylaştı.

Daha sonra hep birlikte toplantı salonuna çıkan partililer, aday adayı Necati Yıldırım’ın yaptığı konuşmayı dinledi. Diğer ilçelerden gelen 2 aday adayının da bulunduğu toplantıda, Yıldırım önemli mesajlar verdi.

İşte tecrübeli avukat Necati Yıldırım’ın açıklamaları;

necati-yıldırım (4)

“Çok güzel bir önseçim süreci yaşıyoruz. Ben tamamen yerel siyasetin içerisinde yer almış bir arkadaşınızım. İstanbul Barosu’nda çeşitli görevlerim oldu, avukat olarak görevlerim oldu, sivil toplum çalışmalarım oldu. Baro’da Kadın Hakları Merkezi’nde, İnsan Hakları Merkezi’nde, Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu’nda ve baronun çeşitli kademelerinde çalışmalarım oldu. Bir de baronun son yıllardaki sokaktaki eylemlerinde yer aldım ve burada ben gezi olaylarından önce gezideki gezi projesine Taksim projesine nasıl engel oluruz noktasındaki toplantılarda bulundum. Çevre ve Kent Hukuku Komisyon’u adına bulundum. Oradaki en önemli tartışmamız şuydu, arkadaşlar dediler ki ‘Baro neden dava açmıyor’ davalar açıldı, yürütmeyi durdurma kararları da çıktı. Ama mevcut iktidar yargı kararlarını dinlemiyor, yürütmeyi durdurma kararlarını dahi dinlemiyor. Onun için arkadaşlara dedim ki biz burada baro olarak dava açmak için gelmedik, dava zaten açıyoruz o hukuk mücadeleyi zaten veriyoruz. Ama biz burada bedenimizle fiziki olarak çadır kuracak ve bu kuracağımız çadırlarda Baro, eylemlerin içerisinde yer alacak, biz bunun için geldik ve buradan bir ağaç dahi sökülüp götürülemeyecek, eylemlerin içerisinde direniş yapan, hukuksuzluklara karşı direnç gösteren vatandaşın yanında bir hukuk güvencesi olacak ama kendisi de o eylemlerin içerisinde yer alması gerekir dedik. Ve tabi farklı boyutlara ulaştı, tahmin edemediğimiz bir toplumsal muhalefete dönüştü ve Gezi Türkiye’de önemli bir milat oldu. Biz de en ön saflarda yerimizi almaya çalıştık.

EVİM BADANA DA OLSA ATATÜRK’ÜN RESMİNİ ASARIM

Milli Güvenlik Kurulu’nda bir toplantı yapıldı, benim evim, ofisim boya badana da olsa ben Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafını asarım. Hiçbir şey bunun bahanesi olamaz. Mustafa Kemal Atatürk fotoğrafının olmadığı bir Milli Güvenlik Kurulu toplantısını reddediyorum, kabul etmiyorum. Cumhuriyet’in kurumları bugün sinsi bir şekilde belli kadrolarca ele geçirilmiş görünüyor. İstihbarat teşkilat yasasını değiştirdiler, HSYK’yı değiştirdiler, iç güvenlik yasası getiriyorlar. Bu yasal düzenlemeler bizi yanlış bir yere götürür. Cumhuriyetimizin, siyasetimizin çok güçlü insanlara ihtiyacı var. Bu toplumsal muhalefetle olur, bu sadece bir siyasi partinin muhalefetiyle olmaz. Biz Cumhuriyet’e de, Atatürk’e de sahip çıkmak zorundayız.

SARIYER’İN ÇAMURUNU ÇİĞNEMİŞ BİRİYİM

necati-yıldırım (1)

Bunun için yerel siyasetteki bu çalışmalarımıza da ağırlık vermemiz gerekiyor. Sarıyer’in çamurunu çiğnemiş, suyunu içmiş, sizin içinizden bir arkadaşınızı gönderin meclise. Numaram 11 yani 10 numaranın üstündeyim 11 numara milletvekili olurum. Onun için desteğinize ihtiyacım var, listenin neresinde yer alırsak alalım ya da almayalım biz siyasi çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu iktidarın miladı dolmuştur.

İKTİDAR OLMAMAMIZ İÇİN HİÇBİR NEDEN YOK

Biz Türkiye’de sosyal hukuk devletini, laik hukuk devletinin en önemli güvencesi olan sosyal devleti oluşturabilecek kadroya güce sahibiz, bunu kesinlikle başarırız. Halktan da bunu talep etmemiz lazım ama sadaka kültürü değil yani bizim her vatandaşın doğumundan ölümüne kadar ihtiyaçlarının güvence altına alındığı, bir sosyal devlet. Türkiye’nin ekonomisi de her şeyi de bunun için fazlasıyla yeterli, dolayısıyla sosyal hukuk devletini de oluşturmak için CHP’nin sosyal projelerini topluma anlatabilmesi lazım. Bu projelerimizi anlatırsak iktidar olmamamız için hiç bir sebep yok.”

necati-yıldırım (3)

ELİF ÖZGE YALÇIN- SARIYER GAZETESİ- ÖZEL HABER

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler