ArşivGündemManşet

11 NUMARALI ADAY ADAYI AVUKAT NECATİ YILDIRIM ÖN SEÇİM ÖNCESİ DOSTLARINA KOKTEYL VERDİ

necati-yildirim1 (3)

CHP İstanbul 2.Bölge Milletvekili Aday Adayı Avukat Necati Yıldırım, ön seçim öncesinde Sarıyerliler Derneği Lokali’nde tüm dostlarına ve destekçilerine kokteyl verdi. Ön seçime 11 numarayla giren Yıldırım’ın kokteyline, muhtarlar, meclis üyeleri, aday adayları, dernek başkanları ve çok sayıda önemli isim katıldı. Oldukça kalabalık ve coşkulu geçen kokteylde konuşan Avukat Necati Yıldırım, katılımcılardan büyük alkış aldı.

ÖN SEÇİMDEN SONRA DA BU BİRLİKTELİĞİ KORUYACAĞIZ

11 numarayla ön seçime giren aday adayı Avukat Necati Yıldırım konuşmasında şunları söyledi; “Cumhuriyet Halk Partisi’nin değerli üyeleri, değerli  Sarıyerliler, dernek başkanlarımız,mahalle temsilcilerimiz…Beni bugün burada yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür. Basın mensubu arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Bu güzel yarışta benimle beraber yer alan arkadaşlara teşekkür ediyorum. CHP’nin birlikteliği beraberliği pazartesi gününden sonra da devam edecektir. Bu seçimde Sarıyer’den mutlaka Ankara’ya milletvekili göndermemiz lazım. Bakın son bir iki aydır çalışıyoruz ama son bir aydır 12 ilçede inanılmaz bir koşuşturma inanılmaz bir çalışma içerisindeyiz. Ama Sarıyer’i unutamayız onu bir tarafa bırakamayız. Onun için ben son akşam da olsa sizinle beraber olmayı arzu ettim. Ve özellikle de Sarıyerliler Derneği’nde bunu yapmayı uygun buldum, tekrar geldiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Siyasi bir konuşma yapmak istemiyorum fakat  gündem o kadar yoğun ki dün akşam iç güvenlik yasası adı altında bir yasayı meclisten geçirdiler. Ondan önce milli istihbarat teşkilatının yasasını geçirdiler ondan önce HSYK’yla ilgili yasa geçirdiler. Arkadaşlar CHP ayaktadır, dimdiktir. Bu yasaları uygulayamayacaklar. Sokakta eylem yapacağız. Biz barodaki arkadaşlarımızla birlikte, toplum yararına olmayan bu tür düzenlemelerin iptali için davalar açarken aynı zamanda bedenimizle de mücadele ediyoruz.

Ama aynı zamanda halkımızın eylemlerle, mitinglerle bunun karşısında durması lazım ve baro olarak da biz iktidarın hukuk dışı eylemlerine sadece mahkemeler de değil fiziğimizle, bedenimizle sokaklarda da vatandaşla beraber eylem yaptık. Gezi’de de bulunduk. Bundan sonra da halkın tepkisine, halkın direnişine baro olarak avukat olarak destek vereceğiz. Bunu kesinlikle belirtmek istiyorum. Muhalefet sadece parti muhalefetiyle olmaz, parti muhalefeti iktidara karşı elbette gereklidir ancak sosyal muhalefeti de geliştirmek zorundayız.

necati-yildirim1 (1)

necati-yildirim1 (2)

necati- yildirim4

sariyer1

sariyer2

sariyer3

sariyer10 sariyer12

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler