ArşivKültür-SanatManşet

4. Sarıyer Edebiyat günleri başlıyor

Sarıyer Belediyesi’nin her yıl düzenlediği “Edebiyat Günleri”nin 4.’sü 15 Mayıs’ta Sarıyer Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda düzenen çeşitli etkinliklerle başlıyor.

zülfü lianeli

BU SENEKİ “BEYAZ MARTI ONUR ÖDÜLÜ” ZÜLFÜ LİVANELİ’YE

Sarıyer Belediyesi’nin bu yılki etkinliklerinde ağırlayacağı konuklar arasında edebiyat ve medya dünyasının ünlü isim ve usta kalemleri de var. Bu yıl ikincisi verilecek olan “Beyaz Martı Onur Ödülü” bu sene ünlü müzisyen, senarist, politikacı, yazar ve yönetmen, Zülfü Livaneli’ne verilecek. Etkinlik alanı bu 3 gün boyunca  imza günleri, söyleşiler, şiir teknesi ve konserlerle renklenecek.

“EDEBİYAT YAPIYORUZ”

Sarıyer Edebiyat Günleri” bu yıl, Emre Kongar, Pelin Batu, Sinan Meydan, Füsun Önal, Ayşe Kulin, Üstün Dökmen, Müjdat Gezen, Erkan Can, Fikret Bila, Altan Erkekli ve Irmak Zileli gibi isimleri okur ve sevenleriyle buluşturacak.

 

BOĞAZDA ŞİİR TEKNESİ 

Edebiyat Günleri çerçevesinde ilk iki gün boğazda şiir keyfi yaşanacak. Etkinlik boyunca her gün şiir teknesi kaldırılarak şiirler boğaza karşı okunacak. İlk gün konuğu Şair Taner Cindoruk ve Oyuncu Caner Cindoruk olacak. İkinci günde ise Selahattin Yolgiden programda yer alacak.

edebiyatgünleri edebiyatgünleri2 edebiyatgünleri3 edebiyatgünleri5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir