ArşivGündemManşet

AKP ve CHP’liler mecliste yine birbirine girdi, kritik kararlar jet hızıyla geçti!

mecliste sesler yükseldiSarıyer Belediye Meclisi’nin Şubat ayı ikinci oturumu yine CHP’li meclis üyeleriyle AK Partililer arasında sözlü sataşmaya neden oldu. Birçok önemli kararın alındığı mecliste, belediyenin 500 öğrenciye daha burs vermesi kararlaştırıldı.

***

İstinye’deki 2 bin 303 metrekarelik belediye arazisinin 25 yıllığına MEF Üniversitesi’nin kurucusu İbrahim Arıkan Eğitim ve Bilimsel Araştırma Vakfı’na tahsis edilmesi de karara bağlandı.

***

hüseyin coşkun

Haber: Elif Özge Yalçın

Sarıyer Belediye Meclisi şubat ayının son oturumunda yine sataşmalara ve gergin anlara sahne oldu. CHP’li belediye meclis üyesi Gökhan Zeybek’in konuşması sırasında zirveye çıkan sataşma, olası bir kavgaya dönüşmeden güçlükle önlenebildi. Toplantıda 8 madde görüşüldü ve önemli kararlar alındı.

BURS VERİLEN ÖĞRENCİ SAYISI 3 BİNE ÇIKTI

Sarıyer Belediye Meclisi, aldığı bir kararla 2 bin 500 öğrenciye verilen bursun 500 öğrenciye daha verilmesini kararlaştırdı. Böylece bu yıl burs verilecek öğrenci sayısı 3 bine ulaştı. Öğrencilere 8 ay boyunca aylık 80 lira ödenecek.

BELEDİYE ARAZİSİ 25 YILLIĞINA TAHSİS EDİLDİ

Demirciköy’deki hayvan barınakları ile ilgili kararların da alındığı mecliste dikkat çekici bir karar da alındı. İstinye’deki 387 ada 50 parselde bulunan ve mülkiyeti Sarıyer Belediyesi’ne ait olan 2 bin 303 metrekarelik arazi, MEF Üniversitesi’nin kurucu vakfı İbrahim Arıkan Eğitim ve Bilimsel Araştırma Vakfı’na devredildi. Söz konusu arazinin tahsis süresi ise 25 yıl olarak belirlendi.

ÇELİK; “EMİRGAN KORUSU İMARA AÇILMAYACAK”

DSCN4594

Mecliste söz alan AK Partili Meclis Üyesi Avukat Nurettin Çelik, son günlerde ülke gündemine oturan “Emirgan Korusu satılacak” şeklindeki tartışmalara değindi. AK Parti Grup Sözcüsü Nurettin Çelik; “Korunun imara açılması gibi bir durum söz konusu değil. Şayet aksi gerçekleşirse bunun için kim direniyorsa hangi partiden olursa olsun, parti bayrağını bırakıp onun yanında oluruz. Doğru doğrudur bunun siyaseti olmaz’’ diye konuştu. Avukat Çelik, 3 Mart’ta ihalesi yapılacak olan 158 dönümlük İstinye arazisinin konumu hakkında da detaylı bilgiler verdi.

DSCN4599

Nurettin Çelik’ten sonra kürsüye çıkan AK Partili Meclis Üyesi Selçuk Bozkır, Ayazağa Muhtarlığı önündeki trafoyla ilgili önerge vermek üzere kürsüye çıktı. Sarıyer Belediyesi’nin basında sürekli dile getirdiği ‘’yaptırmıyorlar’’, ”izin vermiyorlar” söylemlerinin gerçek olmadığını savunan Bozkır, bunların icraat yapmamak konusunda asılsız bahaneler olduğunu ileri sürdü.

Bozkır’dan sonra konuşan CHP Meclis Üyesi Hüseyin Coşkun ise “Oraya bir trafo yapılmış, trafo yapıldığı zaman imar planı mı aradınız? Yer tahsisi mi aradınız? Görüş mü bildirdiniz? Açarsınız telefonu, 2 metre kaydırın dersiniz bu kadar! Bu konuyla ilgili siyaset yapamazsınız” diye konuştu.

DSCN4606

Öte yandan AK Partili Meclis Üyesi Hüseyin Coşgun da kürsüdeki konuşmasında Kilyos’daki Veysel Vardal Görme Engelliler Okulu’nun ihtiyaçlarını dile getirdi ve eksiklerin giderilmesi için konunun gündeme alınmasını istedi.

DSCN4635

Toplantıda söz alan CHP Meclis Üyesi Sevim Yalınkılıç, konuşmasında Türk Medeni Kanunu ve laikliğin çok önemli değerler olduğunu belirtirken, günümüzde bu değerlerin yok sayıldığına dikkat çekti. Yalınkılıç, Ferahevler Mahallesi’ndeki Hürriyet İlköğretim Okulu’un eksiklerini sıraladı ve bu problemlerin çözülmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

VİDEOLAR YÜKLENİYOR…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir