ArşivGündemManşet

AKP’li Nurettin Çelik CHP’lilere sordu; “Esad ile resim çektiren kimdi? CHP sıralarından gelen cevap; “İstinyepark’ı ne çabuk unuttun”

esad-erdogan1 (5)

Sarıyer Belediye Meclisi’nde AK Partili Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Avukat Nurettin Çelik’in sözleri şaşkınlık yarattı. AK Partili Çelik, meclisteki CHP’lilere “Esad ile beraber olan ve resim çektiren kimdi?” diye sordu.

***

CHP’liler de hep birlikte “İstinyepark açılışını ne çabuk unuttun” diye karşılık verdi. Hatırlanacağı üzere İstinyepark’ın açılışını Suriye lideri Esad ile dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan eşleriyle birlikte yapmıştı.

meclis 3

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Sarıyer Belediye meclisinde ilginç ve şaşırtıcı bir olay yaşandı. Her şey AK Parti Meclis Üyesi Hicran Hamza Çelikyay‘ın kürsüde yaptığı ve Sarıyer Belediyesi’ni diğer şehirlerdeki kardeş belediyelere yaptığı harcamalar yüzünden eleştirmesiyle başladı. AKP’li Çelikyay, “Sarıyer Belediyesi hiçbir şekilde okullara küçük yardımlar dışında ciddi bakım ve onarım yapmamaktadır. Bunun gerekçesi de bütçe sıkıntısı olarak dile getirilmiştir. Kardeş kentlere üye oluyoruz oradaki çocukların ihtiyaçlarına para var, siz oradaki çocukları Sarıyer’in çocuklarından daha mı çok seviyorsunuz da Sarıyer’deki çocuklara para yok? Önce kendi ihtiyaçlarımızı karşılayalım ondan sonra herkesin ihtiyacını karşılayalım” diye konuştu.

AKP’Lİ ÇELİKYAY’A ELBEŞİRLİ KARŞILIK

İşte AKP’li Çelikyay’ın bu sözlerine CHP’li Meclis Üyesi Gökan Zeybek de kürsüden Sudan örneğini vererek karşılık verdi. Zeybek; “Sayın Cumhurbaşkanımız, adı katliamlarla anılan Sudan’a, Elbeşir’in ülkesine gitti ve oradaki 10 bin insan için binalar yapacağını söyledi. Yani bu ülkede yaşayan insanlardan daha mı önemlidir Sudan’da yaşayan insanların var olma ya da eğitim hakları?” dedi.

İSTİNYEPARK’I NE ÇABUK UNUTTUN?

esad-erdogan1 (7)

İşte bu sırada AKP’li Nuretttin Çelik; Çelikyay’ın sözlerine, katliamlarla tanınan Elbeşir’e hükümet tarafından verilen 10 bin kişilik konut sözüyle karşılık veren CHP’li Gökan Zeybek’e tepki gösterdi. Aynı zamanda AK Parti Grup sözcüsü de olan Çelik, tam da bu sırada CHP sıralarına dönerek; “Esad’la beraber olan ve resim çektiren kimdi?” diye seslendi. Çelik’in bu sözleri hem CHP sırasında hem de meclisi izlemek için salonda bulunanlar arasında büyük şaşkınlık yarattı. Öte yandan Çelik’in sözlerine CHP sıralarından “İstinyepark açılısını ne çabuk unuttun” diyerek karşılık geldi. Çelik, CHP’lilerden gelen bu karşılık üzerine suskunluğa bürünmek zorunda kaldı.

Hatırlanacağı üzere 19 Ekim 2007 tarihinde yapılan İstinyepark’ın açılışını dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suriye lideri Beşar Esad gerçekleştirmişlerdi. Her iki liderin eşlerinin de katıldığı açılış töreninde, ikili ve eşleri arasındaki samimiyet gözlerden kaçmamış, ulusal medyada günlerce haberlere konu olmuştu.

esad-erdogan1 (6)

akp1

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler