ArşivGündemManşet

HUZUR DERNEĞİ’NDEN, SARIYER AK PARTİ’YE UYARI: “HZ PEYGAMBERİ SİYASETE ALET ETMEYİN”

sariyer14-2

Merkezi Çayırbaşı’da bulunan ve bugüne kadar çok sayıda kişiye din hizmeti vermesiyle bilinen HUZUR DERNEĞİ, AKP’nin bugün yapacağı miting öncesinde dikkat çekici bir bildiri yayınladı. Dernek Başkan Yardımcısı Tuncay Ekinci tarafından basın kuruluşlarına gönderilen yazılı açıklamada adeta AKP’ye “peygamber üzerinden siyaset yapmayın” mesajı verildi. Sarıyer Gazetesi’ne gönderilen açıklama aynen şöyle;

ÖNEMLİ DUYURU!

Hazreti Peygamberi hakareti özgürlük sayanları kabul etmediğimiz gibi, Hz. Peygamberi siyasi çıkar ve menfaatlerine alet edenleri de kabul etmiyoruz. Bu konuda uzun zamandır sosyal medyada sesi soluğu çıkmayan siyasi sivil toplum veya kişi ve bireylerin Hz. Peygambere hakaret edenlere sus pus kesilip bir anda aşka gelmesini samimi değil siyasi buluyoruz.
Başta Çayırbaşı Mahallesi olmak üzere Sarıyer’de Hz. Peygambere saygı, sevgi muhabbet duyan herkesle beraber Hz. Peygamberin siyasi malzeme olarak kullanılmasını asla tasvip etmiyoruz. Bizler vatandaş olarak siyaset ve politikacılarınızı Hz. Peygamber ve kutsal değerler üzerinden değil, kendi kabiliyet ve becerileriniz üzerinden yapmanızı dileriz.
Dolasıyla 19 Şubat bugün Çayırbaş’ıda yapılacak Hz Peygamber adına siyasi tertip ve organizasyonuzu samimi peygamber sevdalıları olarak kınıyor ve tüm halkımızı Allah indinde samimi olan Hz Peygamberi hiç bir çıkar ve menfaatlerine alet etmeyen ona gerçekten sevgi besleyenleri 25 Ocak Pazar günü saat 15:00’te yapılacak olan Hz Peygambere (S.A.V) sevgi ve saygı meydan toplantısına halkımızla beraber tüm yerli ve yabancı basınımızı davet ediyoruz. Çayırbaşı Meydanı 1 hafta Hz. Peygambere (s.a.v) ediyoruz sevgi ve saygı meydanı olarak ilan ediyoruz.Haftalardır Hz. Peygambere yapılan hakaretlere sosyal medya ve kendi profillerinde sessiz kalanların işlerine yarayacağı zaman Hz. Peygamberi kullanmaları müslümanlar olarak zorumuza gidiyor.

Not: Çayırbaşı Meydanını 1 haftalığına Hz. Peygambere sevgi ve saygı meydanı olarak ilan ediyoruz, afiş ve pankartlarla süsleyeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir