ArşivGündemKültür-SanatManşet

Astrolog Filiz KOÇAK, Sarıyer Gazetesi’ne konuştu; “Hepimiz biriz ve tekiz, ancak hepimiz eşsiziz…”

astrologfilizkocak1

-Astrolog Filiz Koçak’ı tanıyalım. Size göre Astroloji nedir? Filiz Koçak kimdir?

Astrolog bir madencidir, haritalarsa baretindeki kafa lambası. .Asıl mesleğim aslında çok fazla… Öncelikle bir anneyim… Kamuda Türkiye’nin çeşitli illerinde 15 yıl hemşirelik yaptım. Daha sonra mesleği bırakarak tamamen astroloji bilimine odaklandım…

-Astroloji ile nasıl tanıştınız?

Astrolojiyle  tanışmamın hikayesi  esasında çocukluk yıllarına dayanıyor. Gizli ilimlere, yıldıznameye olan ilgim kendi kendime insanların karakterlerini analiz etmeye olan gayretim şimdiki konumumun bir anlamda zeminini hazırlamış oldu. Bu merakın üzerine sadece kitap okuyarak bu bilime yeterince vakıf olamayacağımın idrakından sonra profesyonel bir eğitim kurumundan yardım almak istedim ve Girne Amerikan Üniversitesi bünyesinde açılan astroloji sınıfında eğitimime başladım. Halen öğrenciliğim devam ediyor çünkü haddi hududu olmayan bir ummanda dinlenmeden yüzülmüyor. Tutunacak nefes alacak bir dalı olmalı insanın Astroloji de önem verilmesi gereken dallardan bir tanesi benim için.

-Doğum haritasına bakmanın kişiye ne gibi faydaları var?

Astro haritalar kişilere ilgi alanlarının aslında doğuştan istidatları olan alanlarla mı yoksa geçici bir heves mi? Bu gibi konularda kişiyi büyük bir farkındalığa sokar. O an içinde bulunduğunuz ve zevk aldığınız uğraşınız esasında geçici bir heves olabilir yada aslında hiç ilginiz olmamasına rağmen yanlış yönlendirmelerle bu uğraşın içinde debeleniyor olabilirsiniz işte bu noktalarda  çok ciddi aydınlanmaya yol açar. Astro haritaların doğru yorumlanması kişiye her alanda her sorunun çözümünde yol açar …Haritalar kafa lambasıdır tünelde etrafınızı onunla görür güvenle yürürsünüz…

-Doğum haritasına bakmak için neler gerekir?

Kişinin ismi, soyismi, tam doğum tarihi gün, ay, yıl. Doğum saati tam olmasa bile yakın saatler 4:00 civarı yada 17:00 gibi. Doğduğu şehir yeterlidir. İlişki yorumu yapmak içinse partnerin de bilgileri bu şekilde gereklidir.

-Doğum saati olmaması sorun olur mu?

Doğum saati daha net bakmak demektir. Tabii ki teknikleri var fakat bilinmesi veya yakın saatler söylenmesi çok önemli ki geniş kapsamlı bir harita bakımı yapılabilsin.

-Genel olarak kişiyi yorumluyor ve yol bulmasını sağlıyorsunuz. Peki başka hangi alanlarda yardımcı olunuyor?

Doğum haritası kişinin karakteri, fizik ve ruhsal yapısı ile ilgili birebir veri sunar…Bunun yanında doğuştan istidatınız olan alanları belirler…Örneğin “Hangi mesleği seçmeliyim” gibi bir soruya net cevap alabilirsiniz…

Astro haritalar sadece doğum haritasından ibaret değildir. Astro analizler ilişkide olduğunuz her tür kişi ve kurum için yapılabilir arkadaş, eş, sevgili, çocuk gibi  iş, kariyer, evlilik aile gibi çeşitli sosyo kültürel alanlarda soracağınız sorulara etkili çözüm yolları önerebilir…

-Yavaş yavaş artık insanların ilgisini çekiyor spritüel konular. Astroloji de tabii içlerinden bir tanesi. Gezegenler ve burçlar bilinmekte, özellikle şu çok konuşan Merkür biraz bize onu anlatır mısınız?

Merkür’ü çok merak eden var fakat aslında her gezegen ilgili olduğu konularda çok önemli… Çok dile geldiği için halkımız buna aşina oldu… Aaa Merkür geri harekette ilişkilerimizde sorunlar çıkacak, teknolojik aletlerimiz bozulacak, herkes kendi kabuğuna çekilip kendini sorgulayacak… gibi esasen doğru olan ancak daha kapsamlı etkileri olan bir durum Merkür Retrosu yani Merkür’ün dünya ekseninde yavaşlaması buna Retro yani geri hareket deniyor.

-Astrolojiye bir nevi Yıldızname bakımı denebilir mi?

Yıldızname ilmi Arap Astrolojisinin ortaya çıkışına vesile olan isimlerin kader yorumlama sanatıdır. Yıldızname ilmine ait kaynakların asıllarının bu gün kilit altında tutulduğunu biliyoruz günümüzde aslına yakın bir kaynak dahi ne yazık ki yok. Ancak eski dönemlerden alimlerden öğrendikleri bilgileri günümüze kadar aktarma çabasında olan çok kişi olmuş fakat yine de içerisine bir takım gizemli ve bilinmeyen şifreler koymayı kötü kullanıma mani olmak adına ihmal etmemişler..

-Yıldızname ile Astroloji arasında ki fark nedir?

Yıldızname ilmi günümüzdeki modern adı Astroloji olsa da esasen Astroloji’den çok daha fazla hesaplama gerektiriyor. İçerisinde fazlaca matematiksel işlem ve dini sembolizasyon olduğundan çok çok daha zahmetli ve kapsamlı bir ilim… İki aracı analizde “tedavi etmez, çözüm üretir” bunu ayırt etmek çok önemli.

 -Başka uzmanlık alanlarınız var mı?

-Uzak doğu felsefelerinden genellikle doğru nefes tekniğini kullanmayı öğreten Reiki, Bioenerji, Yoga  ve Chakra açma çalışmaları ile de ilgileniyorum danışanlarıma bu alanlarda da yardımcı olmaya çalışıyorum. Çünki sadece harita yorumlamak kişiye olumlu olumsuz özelliklerini saymak yetmez bence, onlara doğru bilgi ve hizmeti verebilmek için Astroloğun kendini de yetiştirmesi gerekir ki doğru yerde doğru hamle yapabilsin. Danışanlarınız ile farklı bir bağ oluşur aranızda o kişiyi tanıyıp sorularına yanıt verirsiniz. Çok farklı karakterler var neticede, tıkandığı nokta da yardımcı olmak gerekir.

 

İletişim için;

Astrolog Filiz KOÇAK

Hepimiz biriz ve tekiz, ancak hepimiz eşsiziz.. 

GSM  :  0536 593 26 99

WEB http://astrolojikulisi.blogspot.com.tr/

Google Plusehttps://plus.google.com/u/0/+AstrologFilizKocak

e-posta : astrologfiliz@gmail.com

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler