ArşivGündemManşet

Ayazağa’da dev açılış ve balık ziyafeti

ayazaga

***

Sarıyer Belediyesi, Ayazağa Mahallesi’nde ilk kez Balık Ekmek Festivali düzenledi. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç festival alanına gitmeden önce Ayazağa Halk Sağlığı Birimi ve Ayazağa Ek Hizmet binasının açılışını yaptı.

***

IMG_2535

Başak Karataş-Başak Kılavuz/SARIYER GAZETESİ

Genç “Sosyal güvencesiz hastalara da ücretsiz ilaç temin ediyoruz.”

İlk olarak Ayazağa Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışını yapan Sarıyer Belediye Başkanı Genç, Aile Sağlığı Merkezi’nde sosyal güvencesi olmayan vatandaşlara da ücretsiz ilaç temin edileceğinin altını çizerek şöyle konuştu;”Ayazağa’da çok önemli bir eksiklik giderilmiş olacak koruyucu hekimlik insan yaşamında çok önemli. Sağlık merkezi, vatandaşlarımıza hastane kapsına gitmeden ilk müdahaleyi yapmak amaçlı kuruldu. Portör muayenesi dediğimiz, esnaf kardeşlerimizin burada kan vererek tüm tetkiklerini yapmaları gerekiyor. Alkol ve uyuşturucuyla mücadele hizmeti de burada verilecek. Bizim hedefimiz bu bağımlılığa kapılmamış gençlerimize yön göstermek onları korumak. Biz sosyal güvencesi olmayan hastalarımıza da ücretsiz ilaç temin ediyoruz. Sarıyer’de 17 bin civarında hastaya bugüne kadar ilaç temin edilmiş, bu bir dayanışmadır. Duyarlı insanlar bu ilaçları bize getiriyor, gerekli kontrol sonunda ihtiyacı olan hastalara veriliyor. Bu tür hizmetlerimiz devam edecek.”

IMG_2567

“Ayazağa’da el ele vereceğiz!”

Daha sonra Ayazağalıların uzun zamandır ihtiyaç duyduğu düzenli ve kapsamlı bir ek hizmet binası, Ayazağalıların katılımıyla hizmete açıldı. Kurdelesini Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in kestiği bina içinde; Temizlik, Fen İşleri, Park Bahçeler, Sosyal Yardım İşleri, Numarataj, Halkla İlişkiler, Veterinerlik, Gelirler, İmar İşleri ve Zabıta birimlerinin yanı sıra Kültür Müdürlüğü Kursları, PTT, Muhtarlık gibi kamu hizmeti veren kurumları da barındırıyor. Teslim alındığı günden itibaren yapılan tadilat ve çalışmayla Ayazağalıların ihtiyacını karşılayabilecek bir hizmet binası haline getirilen ek hizmet binası kurdele kesimi sırasında bir konuşma yapan Başkan Genç, ‘’Ayazağa’da el ele vereceğiz, yapılmayanı yapacağız. Bizim yıllardır sorunumuz olan mülkiyet sorunu üzerinde çalışacağız, uğraşacağız. Ayazağa’da bugüne kadar yapılmamış hizmetler teker teker yapılacaktır. Yaratanın yardımıyla kimsede bunu engellemeyecek. Biraz önce sağlık evini açtık, orada neler yapıldığını gidin görün ki bir şey olduğunda orada uzman doktorlarımızın hizmet verdiğini bilin. Sizlerden istediğim her şeyi izleyerek bu yolda yürüyelim, yanlış gidiyorsak tutun kolumuzdan uyarın. Ayazağa da neler değişiyor hep birlikte göreceğiz’’ diye konuştu.

IMG_2609

Önce açılış sonra balık ekmek

Genç Festival alanında etkinliğe Sarıyer halkına, Ayazağa’da gerçekleşen ilk balık-ekmek festivalinde Bulunmaktan mutluluk duyduğu dile getirerek şöyle söyledi; “Bizim tek bir hedefimiz var toplum, halk. Yaşamın kolaylaştırılmasına yönelik hizmetler vereceğiz, bunun mutluluğunu birlikte yaşayacağız. Hep birlikte olmak zorundayız, bu yolda beraber yürümek zorundayız” dedi. Ayazağa Mahallesi Merkez Parkı’nda gerçekleşen festivalde çeşit çeşit balıklar, 30 metrelik mangal ve ızgaralarda pişirilerek işin uzmanı, hijyen şartlarına uygun, donanımlı görevlilerce vatandaşa servis edildi. Balıkların yanı sıra çay, kahve, meşrubat ve su servisi de ücretsiz olarak yapıldı. Ayrıca Festival, Karadenizli sanatçı Hicabi Şenlik oğlunun hareketli türküleriyle katılımcılara güzel bir haftasonu yaşattı.

IMG_2625

Etkinliğe Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yanı sıra meclis üyeleri, milletvekili adayları, sivil toplum örgütleri, derneklerin katılımıyla gerçekleşti.

Festivale katılan dernekler;
Doğu Anadolu Dernekler Birliği,
Nilüfer Gökay Ortaokulu Aİle Birliği,
Ayazağa Birlik Spor Kulübü,
Hacı Bektaş Vakfı Derneği,
Sinop İli Gerze ve Çevre İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği
Sarıyer Giresunlular Derneği,
Giresun Eynesil Kemaliye Köyü Derneği,
Giresun Eynesil Yarımca Köyü Derneği,
Ayazağa Spor Kulübü,
Ayazağa Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği,
Ayazağa Esen Spor Kulübü,
Nİlüfer Gökay Spor Kulübü,
Ayazağa Semerkant Gönüllüleri Derneği,
Ayazağa Trabzonlular Derneği,
Ayazağa Sinoplular Derneği,
Ayazağa Samsunlular Derneği,
Ayazağa Sivaslılar Derneği,
Ayazağa Ordulular Derneği ve Giresun Eynesil Kösemen Köyü Derneği

IMG_2620 IMG_2617 IMG_2616 IMG_2611  IMG_2608 IMG_2606 IMG_2595 IMG_2594 IMG_2592 IMG_2590 IMG_2575     IMG_2551 IMG_2550  IMG_2527

Daha fazla göster

Bir yorum

  1. oncelıkle sn baskanıma tesekkur ederım bu balık festıvalı yapdıgı ıcın ama uzulerek soyluyorum prda olmayan derneklerın ısmını haber olarak yapıyorsunuz bu yanlıs artı ılk dernek SARIYER GİRESUNLULER DERNEGI onun ısmını oraya yazmuyorsunuz kasıt mı var orda sıvaslı dernegı yok varmıs gıbı gostermeyın bu haberı yapan kısıyı kınıyorum emegımızı calanlarıda kınıyorum yoksa bu haberı yapan sıvaslı mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler