ArşivGündemManşet

Başbakan müjdeyi verdi; “Bağkur borçluları artık sağlık hizmetinden yararlanabilecek”

ahmetdavutoglu1

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye’de milyonlarca kişiyi doğrudan ilgilendiren bir konuda müjdeli haberler verdi. Davutoğlu, Bağkur borçları nedeniyle sağlık hizmetlerinden yararlanamayan işverenlerin bundan böyle hastanelerden her türlü sağlık hizmeti alabileceklerini açıkladı. Davutoğlu’nun verdiği müjde Sarıyer’de binlerce esnafın da yüzünü güldürdü.

***

BAĞ-KUR’LULAR BORÇLULARI ARTIK SAĞLIK HİZMETİ ALABİLECEK 

AK Parti Grup Toplantısında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu peş peşe müjdeler verdi. Davutoğlu Bağkur konusunda aldıkları önemli bir kararı ise şu sözlerle anlattı. “2 milyon 366 bin Bağkurlunun prim borcu vardı. 1 milyon 61 bini borçlarını dün itibariyle yapılandırdı. Geriye 1 milyon 305 bin kardeşimiz kalmıştı. Prim borçları birikmiş. İki aylık prim borçları olunca sağlık hizmetlerinden yararlanamıyor. Şu andan itibaren 12 aydan fazla borcu olarak kardeşlerimizin primlerini donduruyoruz. Sağlık yardımlarından yararlanması garanti altına alınmış oluyor. Bir şekilde borçlarını yapılandıramamış olan 1 milyon 305 kardeşimizin prim borcu donduruluyor. Bunlar dondurulduğu için de sağlık yardımlarından yararlanma imkanı sağlanıyor. Bu vatandaşlarımız tekrar primlerimi ödemek istiyorum dendiğinde, kaldıkları yerden bu süreç ihya edebilecek. Kimsenin de sağlık yardımından mahrum kalması söz konusu olmayacak.”

Bir yorum

  1. tamamen yalan daha dün eşimin bağkur borcu yüzünden ADÜ Üniversite hastanesinde provizyonumun kapalı olması sebebiyle kalp damar cerrahisindeki randevuma gidemedim, Didim’den Aydın’a boşu boşuna gitmem de cabası, lanet olsun yalancı AKP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir