ArşivGündemManşet

BAYAN ŞAHİN’DEN SARIYER’E ZİYARET

DSC_0465

Sarıyer’de ziyaretlerde bulunan İstanbul Valisi Vasip Şahin’in eşi Şeyma Şahin, İzzet Baysal Huzurevi’ni ziyaret etti. Şeyma Şahin’i Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin karşıladı.

 ***

Ziyaret sırasında Bayan Şahin’e İlçe Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ve eşi Hatice Bilgin, İstanbul Vali Yardımcısı Osman Ateş’in eşi Nagihan Ateş, Kağıthane Kaymakamı eşi Meryem Varıcıer, Başakşehir Kaymakamı eşi Şencan Tekin, Beşiktaş Kaymakamı eşi Filiz Kalkan ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü eşi Hilal İnaltekin eşlik etti.

DSC_0259
İzzet Baysal Huzurevi sakinleri ile bir araya gelen ve onlarla sohbet eden İstanbul Valisi Sayın Vasip Şahin’in eşi Şeyma Şahin’e, Müdür Yardımcısı Meryem Bingöl kurum hakkında bilgiler verdi. Şeyma Şahin ve beraberindeki heyet, huzurevi sakinlerinin odalarını gezerek, kendilerine karanfil ve çeşitli hediyeler verdi. Boş vakitlerini geçirdikleri Hobi Odası’nı da gezerek, el emeği göz nuru ürünlerin yapılışını izledikten sonra huzurevi sakinleri ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

DSC_0100
Huzurevi ziyaretinin ardınan Şeyma Şahin ve kaymakam eşleri Sadberk Hanım Müzesi’ne geçti. Müzede ilk olarak “Pabuç, Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonundan” temalı sergiyi gezen heyet, sergide 18. yüzyılın deri çizmeleri ve ayakkabılarının yanı sıra 19. yüzyıl ile 20. yüzyılın başlarında Avrupa etkisinin görüldüğü ayakkabı ve terlik örneklerinin de yer aldığı sergi hakkında Müze Müdürü Bilgi’den bilgi aldı.

 

DSC_0038

DSC_0021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir