ArşivGündemManşet

Bekir Batu’nun şikayetiyle Melih Gökçek hakkında başlatılan 6 daire soruşturması ulusal basında!

melih-gokcek1 (1)

* * *

Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’nun yaptığı suç duyurusu üzerine, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nda ifade vermesi ve Gökçek hakkında 17 Aralık’ta aynı gün içinde aldığı tam 6 adet daire için yeni bir savcılık soruşturması başlatılması Türkiye gündemine oturdu.

***

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında “haksız kazanç” suçlamasıyla YENİ bir soruşturma (2015/8558) başlattı. Türkiye’yi sarsan büyük yolsuzluk operasyonunun yapıldığı 17 Aralık 2013’te Pursaklar’da tam 6 daire birden satın aldığı ortaya çıkan Gökçek’in, bu daireleri nasıl aldığı soruşturma konusu oldu. Gazeteci Bekir Batu’nun yaptığı suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturmada “hakaret-iftira” suçlamasıyla savcılıkta ifade veren Gökçek, bu kez de “haksız kazanç” suçlamasıyla Memur Suçları Soruşturma Bürosu Savcılığı tarafından ifadeye çağrıldı. Pursaklar Tapu Müdürlüğü de, Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na gönderdiği yazıda Gökçek’in daha önce inkar ettiği 6 daireyi tam da 17 Aralık’taki yolsuzluk operasyonu yapıldığı gün tapuda bizzat kendi üzerine geçirdiğini resmen doğruladı. Gökçek önümüzdeki günlerde yeniden savcılıkta ifade verecek.

ULUSAL BASINDA GENİŞ YANKI BULDU

Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’nun suç duyurusuyla başlatılan soruşturma ulusal basında geniş yankı buldu. Gazeteler, Gökçekle ilgili bu sıcak gelişmeye geniş yankı buldu. Sözcü, Aydınlık, Ulusal kanal, odatv, gercekgundem gibi pek çok haber sitesi olaya geniş yer verdi. Ayrıca dün gün boyu sosyal medya bu olayı konuştu.

melih-gokcek1 (3) melih-gokcek1 (4) melih-gokcek1 (5) melih-gokcek1 (6) melih-gokcek1 (7) melih-gokcek1 (8) melih-gokcek1 (10) melih-gokcek1 (11)

gazeteciler

melih11

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler