ArşivGündemManşet

Büyükdere Muhtarlığı görkemli bir törenle açıldı!

buyukdere-muhtarlık-acılısı (2)

Büyükdere halkının beklediği resmi açılış dün gerçekleştirildi. Sarıyer Belediyesi Demirtaş Ceyhun Halk Kütüphanesi bahçesinde faaliyet gösteren Büyükdere Mahalle Muhtarlığı’nın resmi açılışı yapıldı.  Muhtarlığın açılış kurdelesini Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç kesti. Açılışta duygulu anlar yaşayan Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, Belediye Başkanı Şükrü Genç’e destekleri için teşekkür etti.

***

Büyükdere’nin en önemli sorunlarından birisi olan muhtarlık yeri sorunu Muhtar Ali Yazıcı ve Belediye Başkanı Şükrü Genç’in çalışmaları sonucu çözüldüBüyükdere Muhtarlığı’nın yer sıkıntısına çözüm bulan Sarıyer Belediyesi, Demirtaş Ceyhun Halk Kütüphanesi bahçesinde bulunan binanın bir bölümünü, Büyükdere halkına hizmet veren muhtarlığa ayırdı. Muhtarlığın resmi açılışı dün gerçekleştirilen anlamlı bir törenle gerçekleştirildi. Açılış Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve çok sayıda kişinin katılımıyla yapıldı.

ali-yazıcı (2)

Başkan Genç’e teşekkür

Açılış konuşmasını yapan Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı konuşmasına Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür ederek başladı. Muhtar Yazıcı; “Büyükdere’de muhtarlık kazanınca bunun sevincini yaşayamamıştık, bir yerimiz yoktu. Bugüne kadar verdiği tüm desteklerden dolayı Sarıyer’in abisi başkanımız Şükrü Genç’e Büyükdere halkı adına çok teşekkür ederim dedi.

Ali Yazıcı; “Rahmetli Yüksel Tutak bana açılışa beni çağırmayı unutursan gönül koyarım demişti”

Öte yandan Ali Yazıcı, konuşmasında duygusal bir hatırasını da ilk kez paylaştı. Yazıcı; “Rahmetli Belediye Başkan Yardımcımız Yüksel Tutak, şuan açılışını yaptığımız muhtarlık yerimizin çevre düzenlemesini yaparken, ‘Beni açılışa çağırmayı unutursan sana gönül koyarım demişti. Ancak ne yazık ki onu çağırmak nasip olmadı. Bir kez daha kendisini rahmetle anıyorum. Mekanı cennet olsun” diye konuştu. Yazıcı’nın bu anısı başta Belediye Başkanı Şükrü Genç olmak üzere açılışta bulunan herkesi duygulandırdı.

sukru-genc

“Muhtarların çalışma alanları çok önemli”

Muhtarlıkların demokrasinin temsilcileri olduğunu söyleyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise şöyle konuştu; “Muhtarlıklar demokrasinin temsilciliği pozisyonundalar. Böyle bir yerin yapılmasının amacı Büyükdere halkına daha iyi bir hizmet verilmesidir. Bölgemiz için muhtarların çalışma alanları çok büyük önem taşıyor.Mahallelerde insanlarla bire bir muhtarlar muhatap oluyorlar. Tüm muhtar arkadaşlarıma çalışmalarında başarılar diliyorum.”

ali-yazıcı (1) buyukdere-muhtarlık-acılısı (1)

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler