ArşivGündemManşet

Büyükdere’ye bir tır dolusu çam fidanı!

ali-yazici1 (5)

Büyükdere’deki Mehmet İpgin İlköğretim Okulu Müdürü Hüsnü Başerli ile Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı’nın girişimleri sonucu Orman Bölge Müdürlüğü Büyükdere’ye binlerce çam fidanı hediye etti. Mehmet İpgin Okulu öğrencilerine ve Büyükdere halkına dağıtılan çam fidanları Sarıyerliler’den büyük ilgi gördü.

 ***

SARIYER GAZETESİ /BAŞAK KILAVUZ /ÖZEL HABER

Hacıosman’daki Orman Bölge Müdürlüğü, Büyükdere halkına binlerce çam fidanı hediye etti. Mehmet İpgin İlköğretim Okulu Müdürü Hüsnü Başerli ile Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı’nın talebini dikkate alan Orman Bölge Müdürlüğü, Başerli ve Yazıcı’yı kırmayarak mahalleye içi çam fidanları dolu büyük bir tır gönderdi. Büyükdere Muhtarlığı önüne park eden tır, içindeki çam fidanlarını muhtarlığa boşalttı. Binlerce fidan Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı tarafından mahalle halkına ve Mehmet İpgin İlköğretim Okulu öğrenci ve velilerine dağıtıldı. Vatandaşlar kendilerine hediye edilen çam fidanlarına büyük ilgi gösterirken, bu çalışmayı yapan Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerine, Büyükdere Muhtarı Ali Yazı ve Okul Müdürü Hüsnü Başerli’ye teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

ÇOCUKLARA ORMAN SEVGİSİ AŞILANDI

ali-yazici1 (2)

Öte yandan muhtarlık önüne park eden tırda gösterilen sinevizyonlar sayesinde Büyükdereli miniklere yeşil ve orman sevgisi aşılandı. Orman Bölge Müdürlüğü’nün yaptığı bu jeste gazetemiz aracılığıyla teşekkür eden Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı; “Amacımız yeşile ve doğaya sahip çıkmak. Mahallemizin güzelleşmesi ve çok daha yeşil olabilmesi için böyle bir çalışma yapmaya karar verdik. İnsanlarımız kendilerine hediye edilen bu fidanları evlerine, bahçelerine ve balkonlarına dikerek yeşile verdikleri önemi göstermiş oldular. Biz sürekli yeni projeler ve çalışmalar yaparak insanlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

ali-yazici1 (1)

ali-yazici1 (3)

ali-yazici1 (4)

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler