ArşivGündemManşet

Cem Uzan, memleketi Sakarya’dan bağımsız aday oluyor!

cemuzan11

Yıllardır Paris’te yaşayan firari işadamı Cem Uzan’ın, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde memleketi Sakarya’dan bağımsız aday olmak için harekete geçtiği öğrenildi. Avukatları aracılığıyla Yüksek Seçim Kurulu’na başvuracağı belirtilen Uzan’ın, olası engellemeler ve spekülasyonlardan kurtulmak için resmi müracaatını son güne bıraktığı ifade edildi.

SARİYERGAZETESİ.COM/ ÖZEL HABER

Genç Parti Eski Genel Başkanı ve firari iş adamı Cem Uzan’ın, 7 Haziran 2015’te yapılacak milletvekilliği seçimlerinde memleketi Sakarya’dan bağımsız aday olmaya hazırlandığı ve avukatları aracılığıyla müracaat yapacağı öğrenildi. Yüksek Seçim Kurulu’na verilmek üzere gerekli evraklarını şimdiden hazırladığı ve resmi müracaat için son günü beklediği ifade edilen Uzan’ın, bu konuda yapılacak spekülasyonlardan uzak durmak için böyle bir karar aldığı öğrenildi. Uzun yıllardır Fransa’nın başkenti Paris’te yaşayan Uzan, hakkında açılan davalar nedeniyle Türkiye’ye dönemiyordu. Uzan’ın milletvekili seçilmesi durumunda dokunulmaz zırhı kazanacağı ve bu sayede Türkiye’ye dönebileceği ifade ediliyor.

DOSYALAR YARGITAY’DA

Öte yandan Cem Uzan, İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi‘nde görülen duruşmada, İmar Bankası’na ait toplam 1 milyar 468 milyon 240 bin 378 TL’yi zimmetin açığa çıkmasını önleyecek hilelerle nitelikli biçimde kendisine ve diğer Uzan aile mensuplarına aktardığını belirtti. Mahkeme miktarın büyüklüğü, ülke ekonomisinde meydana getirdiği zararın çokluğunu dikkate alarak Uzan’a 19 yıl hapis cezası verdi. Dosyanın halen Yargıtay’da olduğu öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir