ArşivGündemManşet

CHP 2. Bölge milletvekili aday adayları Sarıyer’de kendilerini tanıttı

IMG_3590

 CHP’de 29 Mart’ta yapılacak ön seçim öncesinde aday adayları görücüye çıktı. İstanbul 2. Bölge milletvekili aday adayları Salon Armoni’de düzenlenen tanıtım toplantısında Sarıyer’deki üyelerden destek istedi. CHP İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen gecede renkli anlar yaşandı.

***

SARIYER GAZETESİ/ ELİF ÖZGE YALÇIN

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı, İstanbul 2. Bölge’den milletvekili aday adayı olan 114 ismin partililere tanıtılması için 2 gün süren bir toplantı düzenledi. Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Salon Armoni’de düzenlenen gecede, ilk gün 52 aday adayına 4’er dakikalık konuşma fırsatı sunuldu. Bazı adayların katılmadığı ve soy ismi alfabetik sırasına göre tek tek kürsüye davet edilen adaylar, kendilerine ayrılan süre dahilinde konuşma yaptı.

ŞÜKRÜ GENÇ BİRLİK MESAJI VERDİ, BÜYÜK ALKIŞ TOPLADI

Yaklaşık 500 kişinin katıldığı tanıtım toplantısında, aday adayları kendilerini partililere tanıtmak için yoğun çaba harcadı. Adaylar kendilerinin tanıtımlarını içeren broşürleri ve afişlerini salondaki üyelere dağıttırarak ön seçim öncesi oylarını arttırmak için yoğun kulis yaptı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de katıldığı tanıtım toplantısında, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, İlçe Başkan Yardımcısı Rıfat Elmas, İlçe Genel Sekreteri Yeter Büyükdurmuş ve İl Başkan Yardımcısı Şeyma Dumrul ile Eyüp İlçe Başkanı Sinan Akçiçek de kürsüde yerlerini alarak programı yönetti. Programa kendisi de ön seçime girecek olan Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş da katıldı.

ş

Salona girişinde partililerden büyük alkış alan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, gecede dikkat çekici bir konuşma yaptı. Genel seçimlerin, olmazsa olmaz koşulu olarak mutlaka birlik ve beraberlik içinde tek vücut olarak seçimlere girilmesi gerektiğini belirten Genç şöyle konuştu; “Ön seçimden çıkacak arkadaşların aynı şekilde diğer adayların da İstanbul’un her köşesinde halk ile beraber olarak seçimlere hazırlanmasını ve çalışmasını, ön seçimi kaybeden adayların hiçbir şekilde bir biri hakkında söz söylememelerini, parti içindeki rakipleri üzerinden politika yapmamalarını, sadece ülke politikası ve AKP’nin politikalarını eleştirerek  herkesin parti ve kendilerine ait plan projeler ile ilgili seçim çalışması yürütmesini diliyorum”

Belediye Başkanı Şükrü Genç’in birlik ve beraberlik içeren konuşması salondaki herkesten büyük alkış aldı.

MEHMET DENİZ; “İLK KEZ BÖYLE BİR BULUŞMA YAŞANIYOR”

IMG_3548

Gecede bir konuşma yapan ve tüm aday adaylarına başarı dileyen CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz bir ilki başardıklarını ve diğer ilçelerin de aynı şekilde aday tanıtımı yaparak ön seçime katılacak aday adaylarını örgütle bütünleştirmelerini dilediğini söyledi.

IMG_6922

Tanıtım gecesinin sürprizi ise Balyoz Davası nedeniyle bir süre hapis yatan ve Türkiye’nin uzun süre gündemine oturan isim Emekli Kurmay Albay Dursun Çicek oldu. Kürsüye çıkarak CHP’lilere seslenen Çiçek, Silivri’de devam eden ve yarım kalan mücadelesini mecliste sürdürmek istediğini belirtti. Dursun Çicek’in, Silivri’deki davalarında kendisinin avukatlığını da yapan kızı İrem Çicek ile birlikte tanıtım gecesine katılması dikkat çekti. Çiçek’in sözleri ve verdiği mesajlar salondan büyük alkış topladı. Tanıtım toplantısında ayrıca Gazeteci Çiğdem Anad, Beyoğlu Eski Belediye Başkanı Hüseyin Aslan, Dr. Cengiz Alp ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karataş gibi isimler de birer konuşma yaptı.

Aday adayı tanıtım toplantısının ikinci gününe ise Sarıyer’in yakından tanıdığı isimlerden Avukat Necati Yıldırım, Şinasi Öktem, Mehmet Sevigen gibi bir çok kişi konuşmacı olarak katılacak.

SARIYER GAZETESİ/ ELİF ÖZGE YALÇIN

IMG_3568

IMG_3578

IMG_3580

IMG_3567

IMG_3563

IMG_3557

IMG_3550

IMG_3542

sariyer-chp-aday-adayi1 sariyer-chp-aday-adayi2 sariyer-chp-aday-adayi3 sariyer-chp-aday-adayi4 sariyer-chp-aday-adayi5

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler