ArşivGündemManşet

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş; “Amacımız AKP’nin baskıcı yönetimine son vermek”

chp-ercankarakas

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, ön seçim sonuçlarını değerlendiren dikkat çekici bir açıklama yayınladı. Tecrübeli siyasetçi Karakaş açıklamasında; “Siyasette esas olan halkın güvenini kazanmaktır” diye konuştu.

***

29 Mart 2015 günü yapılmış bulunan önseçime katılan, aday adayı olan ve listelere girme başarısını gösteren tüm partililerimizi öncelikle yürekten kutluyorum. Parti içi demokrasinin gereği olan önseçim, parti örgütümüzü harekete geçirdiği gibi, üyelerin partiye bağlılığını da güçlendirmiştir. Öte yandan önseçim, Türkiye siyasi kültürüne aynı zamanda demokratik bir katkı da oluşturmuştur. Bundan böyle tüm seçimlerde hedef, her yerde ve her aday için eşit koşulların oluşmasını sağlayacak bir yöntemi belirleyerek eksiksiz önseçim anlayışını benimsemek olmalıdır.

Şimdi yapmamız gereken şey, ön seçime katılmayan üyelerimizi de seçim sürecine dahil ederek, seçim bildirimizdeki sosyo-ekonomik, siyasal ve kültürel çözüm önerilerimizi seçmenlere iletmek ve bu çerçevede onların güvenini kazanacak çalışmaları yapmak olmalıdır. Çünkü rahmetli Erdal İnönü’nün çok yalın bir biçimde belirttiği gibi, “siyasette esas olan halkın güvenini kazanmaktır”

Bunu, AKP’nin baskıcı, otoriter, toplumu kutuplaştıran, kayırmacı ve maceracı yönetimine son vermek ve sosyal demokrat bir Türkiye kurmak için başarmak zorundayız. İktidar mücadelesinde başarıya, üyelerimizle, adaylarımızla ve örgütlerimizle dayanışma içerisinde, hep birlikte ulaşacağız.

SARIYER GAZETESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir