ArşivGündemManşet Altı

CHP, Hüseyin Aygün hakkında kararını verdi

Kınama cezası verilmesi istemiyle Parti Meclisi tarafından Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilen Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’e ceza çıkmadı.

Yüksek Disiplin Kurulu Sekreteri Selahattin Balta tarafından yapılan yazılı açıklamada,  “Kurulumuz 18.02.2015 tarihinde yaptığı olağanüstü toplantıda Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’le ilgili disiplin dosyasını  görüşmüş ve ceza verilmesine yer olmadığına karar almıştır” denildi.

KILIÇDAROĞLU’NU ELEŞTİRMİŞTİ

Aygün, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu Şişli ve Sarıyer Belediyesi’ndeki gelişmeler üzerinden eleştirmişti. Aygün’ün kınama cezası istenen sözleri şöyleydi:
“Sarıyer Belediye Meclisi toplantısı yapılmış, Sarıyer Kent Dayanışması üyesi çevreciler toplantıya katılıp söz almak istemiş, söz bile vermemişler. Önce bir belediyede işçilere yapılan taşlı-sopalı ‘müdahale’, başka bir belediyede yüzlerce ağaç kesimi, başka bir belediyede ise günlerdir gazetelere yansıyan İnönü- Emir Sarıgül kavgası var. Sen İstanbul Belediye başkanlıklarını bir kişinin aile şirketi olarak dağıtırsan olacağı budur. Halka ve emeğe değil, sermayeye yüzünü dönersen sonuç budur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir