ArşivGündemManşet

CHP’de “anahtar liste” pazarlıkları hızlandı!

CHP’de 29 Mart ön seçimlerine sayılı günler kala kulisler adeta çıldırdı. Yaklaşık 7 bin 700 üye sayısıyla İstanbul 2. Bölge’nin en çok üyesine sahip Sarıyer, siyasi kulislerin merkezi oldu. Peki pazarlıklarda neler yaşanıyor?

***

SARIYER GAZETESİ- ÖZEL HABER

Sarıyer’in neredeyse her köşesinde anahtar listeler hazırlanıyor ve bu görüşmelerde ilginç pazarlıklar yaşanıyor. Partililer kendisinin destek verdiği isimlerin anahtar listelerde yer almasını isterken, iddialı gördüğü rakiplerinin ise liste dışında kalmasına çalışıyor. Bu görüşmeler sırasında bazı isimlerin üzerleri çizilirken bazıları da karşılıklı anlaşmalar gereği anahtar listelerdeki yerlerini alıyor. Siyasi çizgisinde tutarsızlık olan ve her seçimde aday olma alışkanlığı kazanan isimlerin liste dışında bırakıldıkları konuşulurken, özellikle genç ve yeni simalara şans verildiği belirtiliyor.

İstinye’deki anahtar liste pazarlığında sonuç çıkmadıanahtar-chp1

 

Öte yandan CHP içindeki anahtar listesi görüşmelerinin en dikkat çekeni İstinye’de yaşandı. Dün akşam (Çarşamba) İstinye’de eski muhtar Mehmet Hançer’in sahibi olduğu Çınarlı Kafe’de buluşan çok sayıda partili ortak bir anahtar liste oluşturulması için bir araya geldi. Toplantıya Erdal Sarıgöl, Adnan Ayber, Ali Sönmez, Ali Haydar Aslan, Nurettin Kavrazlı, Yusuf Yürekli, Engin Manav, Ali İhsan Özdemir, Fuat Denizli, Mehmet Hançer, Nazmi Kabiloğlu, Yavuz Ünal, Engin Denizhan, Sinan Yarar, Mehmet Yıldız, Çetin Ali Aytaç, Hüseyin Erdal Korkmaz, Agop Baltalayan gibi isimler katıldı. Oldukça hararetli geçen toplantıya Erol Aydın‘ı temsilen Sema Hür katıldı. Gece geç saatlere kadar süren toplantıda anahtar listeye yazılması istenen bazı aday adaylarının isimleri tartışıldı ancak ortak bir liste hazırlanamadı. Görüşmelerde 29 Mart seçimi öncesinde nihayi bir kararın çıkması amaçlanıyor. Bilindiği üzere Sarıyer İlköğretim Okulu’nda yapılacak ön seçimde CHP’ye üye olan partililer, 113 aday adayından en az 11’ine en çok ise 22’sine oy verebilecek.

chp-onsecim1-1

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler