ArşivGündemManşet

CHP’li Ali Görgülüer’den, AK Partili Nurettin Çelik’e; “Sizi sizin deyiminizle ‘Allah’a havale ediyorum’”

 ali-gorguluer1

Sarıyer Belediye Meclisi’nin Nisan ayı toplantısında ilginç bir diyalog yaşandı. AK Partili Meclis Üyesi ve grup sözcüsü Nurettin Çelik’in, Çağlayan’da yaşanan terör olayını kınamayanları kınadığını ifade eden sözlerine CHP’li Ali Görgülüer ilginç bir cevapla karşılık verdi: “Çağlayan’daki olay elbette bir terördür, şiddetle kınıyoruz. Ancak Yalova’da valinin sözleri nedeniyle yaşamını yitiren öğretmenimizden neden hiç bahsetmiyorsunuz? Sizi, sizin deyiminizle Allah’a havale ediyorum

 ***

SARIYER GAZETESİ / ÖZEL HABER

Sarıyer Belediye Meclisi’nin Nisan ayı oturumunda hem ihtisas komisyonları belirlendi hem de “Allah’a havale” diyaloğu yaşandı. CHP’li Ali Görgülüer ile AK Partili Nurettin Çelik arasındaki ilginç diyalog, salondakiler arasında da tebessümle karşılandı.

nurettin-celik (1)

Her şey AK Parti Grup Sözcüsü ve Meclis Üyesi Avukat Nurettin Çelik’in, yaptığı konuşmada sözü Çağlayan’da yaşanan terör saldırısına getirmesi ve sözlerini CHP sıralarına bakarak “kınamayanları da kınıyorum” demesiyle başladı.

ÇELİK; “TERÖRİST DİYEMEYENLERİ KINIYORUZ”

Çelik yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Ülkemiz maalesef acı olaylar yaşıyor, ne yazık ki bir savcımız makamında katledildi. AK Parti Kartal İlçe Başkanlığı maalesef silahlı saldırıya uğradı. İstanbul Emniyeti’ne saldırı yapıldı. Tüm bunları kınıyorum ve bu tür olayların ülkemizde yaşanmamasını temenni ediyorum. Bu olayları gerçekleştirenlere terörist diyemeyenleri ve bu olayları kınayamayanları da kınıyoruz.”

ALİ GÖRGÜLÜER; “SİZİ ALLAH’A HAVALE EDİYORUM”

Ak Partili Nurettin Çelik’in CHP sıralarına bakarak yaptığı bu konuşmadaki sözleri, CHP’li meclis üyesi Ali Görgülüer’in tepkisine neden oldu. Görgülüer özellikle Çelik’in “Bu olayları gerçekleştirenlere terörist diyemeyenleri ve bu olayları kınayamayanları da kınıyoruz.” şeklindeki sözlerine tepki gösterdi.

Söz alıp kürsüye çıkan Görgülüer şöyle konuştu; “Hukukun gereklerini yapmaktan başka bir amacı olmayan bir cumhuriyet savcımız, görev şehidi oldu. Dolayısıyla belli açıklamalar da oldu. 5 kurşun denildi, 10 çıktı. Ortalıkta şaibeler dolaşıyor, otopsi raporu da yapılmadı. Tabiki öncelikle Allah’tan rahmet diliyorum. Bu ve benzeri olaylarla ilgili ne sebeple ne şekilde olursa olsun, bir fail var ortada. 2 tane terörist vardır. Bunu kabul etmeyen kimdir, bunu anlamakta zorluk çekiyorum. Böyle bir şey yok, siz demek ki maksadınıza bir şeyin üzerinden ulaşıyorsunuz. Bunları çok iyi değerlendiriyorsunuz. Çok yazık oluyor yani bir şehit üzerinden kendinize bir pay biçmek bunu anlamakta zorluk çekiyorum. Yalova’da valinin yapmış olduğu, öğretmene öğrencilerinin gözü önünde bir hakaret var. Dolayısıyla bu insan 1 hafta boyunca sıkıntılar çekiyor ve yürüyüşte kalp krizinden hayatını kaybediyor. Hiç bununla ilgili bu konuda neden tek kelime etmedin Sayın Nurettin Çelik? Geçtiğimiz oturumda bir şey söylediniz ben sizi tanımakta zorluk çekiyorum. 4. dönemde beraber görev yaptık, benim tanıdığım Nurettin Çelik bu değil, 3 tane meclis üyesini Ayazağayla ilgili de töhmet altında tuttunuz. Siz bir hukukçusunuz. Sizin grubunuzda çok sayıda hukukçu arkadaşımız var, buna rağmen böyle bir şeyi nasıl yapıyorsunuz. Bu isimleri lütfen açıklayın. Ben zan altında kalmak istemiyorum sizi, sizin deyiminizle Allah’a havale ediyorum”

***

sariyer-gazetesi-1

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler