ArşivGündemManşet

Polis Teşkilatı’nda kıyım! Deneyimli Emniyet Müdürü Metin Aşık zorunlu olarak emekli edildi!

metinasik2

***

Hükümetin yoğun uğraşlar sonucu çıkardığı İç Güvenlik Paketi’nin yürürlüğe girmesinden sonra paralel yapı ile mücadele adı altında tam 1142 birinci sınıf, 269 ikinci, 184 üçüncü, 181 dördüncü sınıf emniyet müdürü zorunlu olarak emekli edildi.

***

İddiaya göre emekli edilenler arasında, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü görevlerinde bulunan tecrübeli polis müdürü Metin Aşık da var.

 ***

SARIYER GAZETESİ / BAŞAK KARATAŞ

Emniyet Genel Müdürlüğü’nde 5 gündür süren toplantıda 1142 birinci sınıf, 269 ikinci, 184 üçüncü, 181 dördüncü sınıf emniyet müdürü, 10 da emniyet amiri emekli edildi. Eski İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek ve eski Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven de listede. İç Güvenlik Paketi’nin yürürlüğe girmesinden sonra emekliye sevk edilen emniyet müdürlerinin dosyalarını ele alan kurul sona erdi. Emniyet Genel Müdürü (EGM) Mehmet Celalettin Lekesiz başkanlığında pazartesi günü başlayan Yüksek Değerlendirme Kurulu toplantısı 5 gün sürdü. 1142 kişi birinci sınıf olmak üzere toplam 1776 emniyet müdürü ve 10 emniyet amiri emekliye sevk edildi. Karar pazartesi açıklanacak.

METİN AŞIK DA LİSTEDE

Edinilen bilgilere göre zorunlu olarak emekli edilenler arasında Sarıyer’in yakından tanıdığı bir isim de bulunuyor. Sarıyer’de görev yaptığı dönemde başarılı çalışmalara imza atan ve halkın sevgisini kazanan Sarıyer Eski İlçe Emniyet Müdürü Metin Aşık da emekli edildi. Sarıyer’de bulunduğu dönemde ilçedeki suç oranlarının düşürülmesinde büyük başarı yakalayan Aşık, Sarıyer’den sonra Kırşehir ve Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü görevlerinde de bulunmuştu. Böylesi başarılı bir emniyet müdürünün daha üst makamlara getirilmesi beklenirlen Aşık’ın şok bir kararla emekli edilmesi toplum vicdanını rahatsız etti.

Öte yandan zorunlu olarak emekliye sevk edilenler arasında Baltalimanı Polis Moral Eğitim Merkezi Eski Müdürü Güzin Nil Erdoğan‘ın da bulunduğu öğrenildi.

LİSTEDE YOK YOK

Emekli edilen isimlerden bazıları şöyle; “Ergenekon, Balyoz gibi TSK’ya yönelik davaların operasyon ve soruşturmaları yürüten terörden sorumlu eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı İsmail Baş, eski Terör Daire Başkanı Cihangir Çelik, eski Emniyet Genel Müdür Yardımcıları ve daire başkanlarından Muammer Bucak, Feridun Taşçı, Mustafa Cankal, bu operasyonlarda görev alan eski Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven ile Mustafa Sağlam, eski Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Metin Aşık, eski EGM Dış İlişkiler Daire Başkan Yardımcısı Fatih İnal Koç, eski EGM Hukuk Müşaviri Hakan Özdöl, eski Eğitim Daire Başkanı Metin Varol, eski Güvenlik Daire Başkanı Bekir Akarsu, eski İdari İşler Daire Başkanı Ayhan Falakalı, eski Koruma Daire Başkanı Yesari Vural, eski İstihbarat Daire Başkanı Coşkun Çakar, eski Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Ömer Tekeli, eski Asayiş Dairesi Başkanı Mehmet Tüzel, eski Bilgi Teknolojileri Daire Başkanı Erkal Güler, Eski Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, eski Edirne Emniyet Müdürü Cemil Ceylan, eski Mersin Emniyet Müdürü Arif Öksüz.”

yukseltutak11

Daha fazla göster

Bir yorum

  1. Yazıklar olsun emniyet teşkilatı içerisinde yetişmiş, kalifiye o kadar insanı bir çırpıda harcadılar, ülkede çeteler-mafyalar adeta hortlaması için zemin hazırlanıyor. Paralel paralel diyerek memleketi babalarının çiftliği gibi kullananlar bu devran elbet bir gün döner…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler