ArşivGündemManşet Altı

“Engelsiz İTÜ, Engelsiz Kortej” Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda yapıldı

10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Veysel Vardal Görme Engelliler İlk ve Ortaokulu ile Şehit Üsteğmen Ali Büyükdicle Özel Eğitim Okulu’nun düzenlediği “Engelsiz İTÜ, Engelsiz Kortej”  etkinliği geniş bir katılımla İTÜ Maslak Kampüsü ve Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda yapıldı.

***

engelsizitü5

***

Karnaval gibi yürüyüş

Rengarenk kostümler içinde pankartlar ve dövizlerle kampüs içinde tur atan korteje, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, çeşitli sivil toplum kuruluşları ve üniversite öğrencileri de eşlik etti.

Öğrencilerin performansları büyük alkış aldı

engelsizitü4

Büyük ilgi gören kafile daha sonra gruplar halinde Süleyman Demirel Konferans Salonu’na geçti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından sahne gösterilerine başlayan engelli öğrenciler birbirinden güzel müzik, dans ve görsel aktivitelerini başarıyla sergilediler.

Kaymakam Gürsoy ve Başkan Genç’ten öğrencilere ödül

Eğitimde feda edilecek fert yoktur misyonuyla, uzman kadroları ve fedakar eğitmenleriyle tüm çocukların hakkı olan eğitim ve öğretim görevlerini layıkıyla yerine getiren öğretmenlere teşekkür eden Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Boğaziçi Goalball Turnuvası’nda dereceye giren engelli öğrencilere madalyalarını ve ödüllerini takdim ettiler.

engelsizitü2 engelsizitü3
engelsizitü1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir