ArşivGündemManşet

FSM’de sağduyu kazandı, gerginlik bitti!

mhp-sariyer4-1

***

Dün FSM Armutlu’da MHP seçim bürosu açılışı sonrasında yaşanan olaylar ve akabinde oluşan gerginlik, tarafların sağduyulu davranmasıyla sona erdi. Dün gece mahalle temsilcileri, muhtarlar ve MHP temsilcileri bir araya gelerek mahallede sağduyunun kazanmasını sağladı. Tansiyonun düşmesinden sonra taraflardan “teşekkür ve sağduyu” açıklaması geldi.

***

MHP’nin dün FSM Armutlu seçim bürosu açılışı sırasında yaşanan olaylar  ve sonrasındaki gerginlik, dün akşam saatlerinde MHP ve mahallenin ileri gelen isimlerinin bir araya gelmesiyle tatlıya bağlandı. Yaşanan tatsız olaylar nedeniyle kısa süreli gerginliğin yaşandığı mahallede, Baltalimanı Muhtarı Ali Haydar Aslan ve FSM Muhtarı Osman Karaçam ile Levent’te bir araya gelen MHP yetkilisi olayların daha da büyümemesi için sağduyulu hareket edilmesi konusunda değerlendirme görüşmesi yaptı.

MHP İL BAŞKANLIĞI’NDAN “SAĞDUYULU” TAVIR 

Baltalimanı Mahalle Muhtarı Ali Haydar Aslan, yaptıkları görüşmeden sonra MHP İl Başkanlığı’ndan alınan onayla MHP’lilerin Armutlu’daki afişlerinin toplatılması ve seçim bürosunun kapatılması konusunda yapıcı yönde adım attıklarını söyledi. Olaylar sırasında kafasından ve ayağından karalanan 3 kişinin sağlık durumunun iyi olduğunu ve yaralıların tedavisinin sürdüğünü söyleyen Aslan, “Mahallemizdeki gerginlik bitmiştir, tansiyon düşürülmüştür, bu konuda yapıcı adım atan ve olayların daha da büyümemesi için gayret gösteren herkese teşekkür ediyorum. Biz ne mahallemizde ne de Sarıyer’de bu tür gerginliklerin yaşanmamasını ve herkesin huzur içinde olmasını istiyoruz. Bu konuda anlayışlı davranan, sorumluluk üstlenen tüm insanlara duyarlılıkları için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

ÜNSAL BİLGİÇ; “BİZLER ASLA HUZURSUZLUK OLSUN İSTEMEYİZ” 

ünsal Bilgic

Öte yandan MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç de konuyla ilgili MHP İl Başkanlığı’ndan bir açıklama yapıldığını ve bu açıklamanın üzerine kendilerinin bir açıklama yapmasının doğru olmadığını söyledi. Parti olarak asla gerginlikten yana olmadıklarını belirten Bilgiç gazetemize; “Biz asla bir huzursuzluk olsun istemiyoruz. Bu konuda gerek basınımızın gerekse herkesin sorumlu davranması da gerekiyor. Biz herkesi seviyoruz, herkesin sağduyulu davranmasını ve insanlarımızın huzur içinde yaşamasını istiyoruz. Olayların daha da büyümemesi için herkesi ortak sağduyuya davet ettim. Duyarlı davranan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ŞÜKRÜ GENÇ; “SARIYER HEPİMİZ İÇİN HUZURLU BİR İLÇE OLMALIDIR” 

SARIYER BELEDIYE BASKANI SUKRU GENC 1 (5)

Öte yandan dün şehir dışında olan ve akşam saatlerinde İstanbul’a dönen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç mahalledeki gelişmelerle ilgili taraflardan bilgi aldı. Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’ya konuşan Başkan Şükrü Genç; “Sarıyer hepimiz için güvenli ve huzurlu bir ilçe olmalıdır. Biz burada bir aileyiz. Sağduyulu davranmak, gerginliklere müsaade etmeden, birlik içinde yaşamaya devam etmeliyiz. Bu tür olaylar karşısında çok daha sağduyulu ve duyarlı davranmalıyız. Ülkemiz çok hassas bir dönemden geçerken kim olursak olalım, herkesin mutlaka ama mutlaka çok daha duyarlı davranması gerekiyor.” diye konuştu.

SARIYER GAZETESİ / ÖZEL HABER

Daha fazla göster

Bir yorum

  1. Çok güzel bir haber bu. Sayın Milliyetçi Hareket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç’e, Baltalimanı Muhtarı Ali Haydar Aslan Bey’e ve FSM Muhtarı Osman Karaçam Bey’e dün geceden beri sergiledikleri davranışlardan dolayı teşekkür ediyorum. Mahallemizde tansiyonun düşürülmesi için çalışan herkese 30 yıldır bu mahallede yaşayan biri olarak teşekkür ediyorum. Neticede hepimiz insanız. Sarıyer Gazetesi’ne de bizlerin sesi olduğu ve herkese eşit davranarak herkesin sesi olduğu için ayrıca teşekkür ve başarılar dilerim. Sorumlu ve objektif gazetecilik yaptıkları için. Ülkemiz kötüye giderken başımızda bir AKP belası varken bu tür oyunlar ve kavgalardan kimseye fayda gelmez. Önce AKp belasından ülkemizi kurtarmalıyız gerisi teferrüat.. sevgiler… M. Ali Yılmazcan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler