ArşivManşet

Huber Köşkü önünde protesto

huber-kosku-onunde-protesto-CHA-1679536-1-t

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Tarabya’daki Huber Köşkü’nü boşaltmaması, köşk önünde düzenlenen eylemde protesto edildi.

Aydınlık gazetesinin bazı yazarları ile bir grup okuru, Tarabya’daki Huber Köşkü’nün sahile bakan tarafında toplandı. Eylem öncesi polis ekipleri Huber Köşkü çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Köşk’ün girişine eylemcilerin yaklaşmasına izin verilmedi. Sahil tarafında toplanan eylemcilere Aydınlık Gazetesi Yazarı Mustafa Mutlu, Gazeteci Ayşenur Arslan ve Mete Akyol da destek verdi.

Protestocuların şarkı söylediği eylemde konuşan Mustafa Mutlu, Gül’ün köşkü boşaltmasını istedi. Mutlu, şöyle konuştu: “Ben bu tabloyu görünce beni Vatan Gazetesi’nden kovanlara teşekkür etmek istedim. Beni iyi ki kovmuşlar. Beni bu özgürlüğe kavuşturan talimatı veren Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere devletimizin tüm saygın yöneticilerine teşekkür ediyorum. Bana özgür gazeteciliği doya doya yaşama imkanı verdiler. Ben de 9 metrekarelik odamda vicdanıma hitap eden yazılar yazıyorum. O yazılar Avrupa’yı dolaşıyor. Sessiz çığlık bu. Biz burada slogan atmıyoruz, pankart taşımıyoruz. Çay içiyoruz. Birileri bizi izliyor. Fotoğraflar çekiyor. Hiç önemli değil. Bizim 16 yaşındaki çocuklara kurşun sıkan ellerimiz yok. Bizim ayakkabı kutularına para istifleyen ellerimiz yok. Bizim sadece kalem tutan ellerimiz var. Kalem tutan ellerimizi asla kıramayacaklar.”

Eylemciler, konuşmaların ardından çay içip kurabiye yiyerek sahil kıyısında beklemeye devam etti.

huber-kosku-onunde-protesto-CHA-1679536-2-t

huber-kosku-onunde-protesto-CHA-1679536-3-t

 

CİHAN

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir