ArşivGündemManşet

SARIYERLİLERE SORDUK; “İDAM CEZASI GERİ GELSİN Mİ?”

Sarıyer Gazetesi olarak özellikle son dönemde kadın cinayetleriyle birlikte yeniden gündeme gelen idam tartışmalarını sokaktaki vatandaşlara sorduk. İşte “İdam gelsin mi, gelmesin mi?” şeklindeki sorumuza vatandaşlardan aldığımız yanıtlar.

 1

Halil Baş (Serbest meslek)

İdam cezası gelmemeli gelirse düzenin işine yarayacak.

2

Haluk Aslan (Kaptan)

İdam cezası gelsin. Öyle kadınlara kızlara saldıranları direkt assınlar, bir anda işini bitirsinler.

3

Mehmet Gezgin (Ticaret)

Ben idama karşıyım. İnsan bir suç işlediyse hapiste cezasını çeksin idam çok ağır bir ceza gibi geliyor bana.

4

Engin Ülker (Antrenör)

İdam cezası olmasını istemiyorum ama cezaların da daha caydırıcı olması gerektiğini düşünüyorum. Bu devirde idam cezası olmamalı. Belirli suçlarda müebbet hapis cezası uygulanmalı. Af olmamalı.

5

Şaduman Ekif (Ev hanımı)

İdamdan yana değilim ama tecavüz suçlarında hadım cezası olabilir bunun caydırıcı olabileceğini düşünüyorum.

6

İbrahim Cansız (Boyacı)

İdam tartışmalarının yersiz olduğunu düşünüyorum. İdam gerekli değil. Kişilerin ruh bozukluklarından kaynaklanan durumları varsa buna göre cezalandırılmaları gerektiğini düşünüyorum. Gerekirse doktor kontrolüne sokulmaları, idam etmek yerine toplum içerisine dönecek hale gelene kadar tedavi edilmeleri taraftarıyım. İdam kararını kime neye göre nasıl uygulayacaklarını bilemeyiz. İdam kararını bir takım insanların lehine de verebilir aleyhine de. Tecavüzcüye vermez de gider toplumsal herhangi bir direnişe katılan insanlara verir. İdam kararı canlı bomba gibi bir şey.

7

İsmail Aydoğdu (İnşaatçı)

İdam gelsin çünkü bazı sapıklara idam gerekli. Son olaylarda bütün ülkenin kalbi sızladı. Daha çok sapıklar çıkacaktır o bakımdan derslerini vermek lazım, caydırıcı olması lazım.

8

Murat Bülbül

İdam cezası olması lazım. İnsanlar bu kadar suç işleyecek, 6 sene 8 sene yatacak sonra çıkacak. kesinlikle idam cezası olacak ki caydırıcı olsun cesaret edemesinler. İdam olacak ki insanlar bu kadar rahat hareket edemesin.

9

Gülhan Yılmaz (Ev hanımı)

İdam cezası gelmesin bence müebbet daha acı, bir insana verilebilecek en kötü ceza bu. İdama gerek yok ama hiç af olmamalı yani bir sonraki politikacı bir sonraki hükümet affetmesin.

10

Rıfkı Bilgin (Emekli)

İdam insanlık suçudur bunda tartışılacak bir şey yok. Büyük suç işleyen bir kişinin hapishanelerde eğitilmesi de gerekir. Kısasa kısas doğru değil. İnsanlar suç işlediyse alırsınız eğitirsiniz ama bizim hapishanelerimizde eğitim falan yok oraya giren daha berbat çıkıyor.

11

Mustafa Güloğlu (Emekli)

İdam kaldırılmış daha da geri gelmez. Onu getirmek için 368 milletvekili lazım o da mümkün değil. Tartışmaya gerek yok. Amerika’da idam var Çin’de idam var oralarda tartışma var mı? Bizim teknolojik gelişmeye ve ekonomik bağımsızlığa ihtiyacımız var. Önce bunları tartışmak lazım Türkiye’nin esas sancısını konuşmak lazım.

12

Nesrin Acuner (Ev hanımı)

İdam cezası olmalı. Kadınlar işkence görüyorlar, öldürülüyorlar buna dur demek için idam olmalı.

Daha fazla göster

2 yorumlar

  1. Ağırlaştırılmış müebbet olmalı iyi hal mi yi hal derhal yasalardan kaldırılmalı çünkü böyle oksijen israfları toprağımıda kirletir.

  2. İDAM OLMALI. İDAM İSTEMEYEN KİŞİNİN YOLU BELLİDİR DEMEKKİ VARDIR İÇİNDE BİR ŞEREFSİZLİK.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler